Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
17.04.2012, 13:27
Џулијан Асанж со своја ТВ-емисијаОсновачот на сајтот Викиликс, Џулијан Асанж ќе ја води емисијата „Светот утре“, која ќе се емитува на една руска телевизија од оваа недела

Асанж и рускиот канал „РТ“, чијшто програм се емитува на англиски јазик, најавиле дека емисијата започнува во текот на оваа недела и дека на гостите ќе им бидат поставувани конторверзни прашања.

„Што мислите, кои ќе бидат првите гости во емисијата?“ - напишале од каналот „РТ“ на својот Твитер - налог. Емисијата уште незапочната предизвика големи контроверзи во медиумите.

Асанж моментално е во домашен притвор, па не е сосема јасно, како ќе ги доведува гостите и ќе ја води емисијата.

Тој моментално го чека одговорот на британскиот суд на неговата жалба против израчувањето на Шведска, каде што е обвинет за сексуално вознемирување. Асанж упорно ги негира овие обвинувања, тврдејќи дека тие с еполитички мотивирани и поврзани со работата на неговиот сајт.

Статијата е прочитана 365 пати.

Испрати коментарВратени украдените гитари на Том Пети
Ештон Качер во љубовна врска со Мила Кунис?
„Животот на Молиер“ на Ацо Поповски во МНТ
Музичкото дуо „Кировски“ со целовечерен концерт во Германија
Меѓународен конгрес за патописецот Евлија Челебија
Транссексуалците можат да учествуваат на мис универзум
Книгата на Жарко ЛаушевиЌ - фељтон во „Утрински весник“cane sokolovski, 17.04.2012 17:48:42
Ovoj covek eden dewn kje bide slaven kako svetec!

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 11°C

Претежно облачно

Среда
Делумно облачно
Макс: 13°C, Мин: 4°C

Четврток
Локални грмотевици
Макс: 20°C, Мин: 7°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |