Број 3080  понеделник, 07 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Забава
Адам Сендлер

Сака да се облекува како принцеза

Адам Сендлер ги успива своите ќерки читајќи им приказни, облечен како главниот лик.

Познатиот актер се облекува како принцеза, бидејќи неговите девојчиња најмногу ги сакаат тие ликови.

„Многу често се облекувам во костими и им читам на ќерките. Тоа е малку чудно, но се изненадив колку добро ми прилега балски фустан“, изјавил Сендлер.

Адам со сопругата Жаклин има две ќерки, тригодишната Сади Медисон и десетмесечната Сани Маделин.


#
Статијата е прочитана 1100 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Забава
Го спасува бракот на Скарлет Јохансон
На викенд во Дубровник
Пешки од Битола до Скопје
Му рече „да“ на Вуди Ален