Број 3080  понеделник, 07 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Забава

Кевин Спеjси и Адам Клеjтон

На викенд во Дубровник

Две познати лица, Адам Клејтон, басист на бендот „U2“, и актерот Кевин Спејси, секој во своја режија, викендов го посетија Дубровник. Очигледно многу им се допаѓа овој хрватски бисер, зашто посетите им станаа традиција.

Кевин во Дубровник пристигна со приватен авион, а повод беше неговиот 50. роденден. Одбегнувајќи ги фотографите и новинарите, во друштво на 40 избрани пријатели, во „Вила Агава“ каде што неодамна беше и Мики Рурк, со далматински вина и морски риби се славеше до зори. Тој ги замоли домаќините да има приватност.

Адам Клејтон дојде со својата девојката на приватна јахта. Тие крстареа по италијанскиот и по јадранскиот брег, застанаа во Груж и ручаа во познатиот ресторан „Наутика“. Како многу парови, така и тие си беа доволни еден на друг - сакаа мирен викенд, уживаа во специјалитети и глумеа анонимност.


#
Статијата е прочитана 1141 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Забава
Го спасува бракот на Скарлет Јохансон
Пешки од Битола до Скопје
Му рече „да“ на Вуди Ален
Сака да се облекува како принцеза