Број 3080  понеделник, 07 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Забава

Карла Бруни

Му рече „да“ на Вуди Ален

Kарла Бруни ќе му ја исполни желбата на Вуди Ален, ќе глуми во негов филм.

Првата дама на Франција ја прифатила понудата да глуми во филм што треба да почне да се снима следната година.

„Сигурен сум дека Карла ќе биде одлична во некој мој филмски проект. Има харизма, убавина и слава. Верувам дека би можела да игра различни улоги, но мислам дека како актерка е надарена за комедии“, изјави славниот режисер.

Бруни не верува дека улогата ќе и' наштети на угледот што го има како сопруга на Никола Саркози, ниту, пак, на Франција како држава.


#
Статијата е прочитана 1329 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Забава
Го спасува бракот на Скарлет Јохансон
На викенд во Дубровник
Пешки од Битола до Скопје
Сака да се облекува како принцеза