Број 3080  понеделник, 07 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Скопје

Бехатон-плочки пред Школка

Екипи на Јавното претпријатие "Улици и патишта" почнаа да редат бехатон-плочки на платото пред Школка во Градскиот парк. Како што соопшти Одделението за односи со јавноста на Град Скопје, ќе бидат покриени 200 квадратни метри со бехатон во црвена и во сива боја.

Поставени се и рабници на платото со должина од 120 метри и тампон. Школката и платото пред неа често се користат за организација на културни настани, мали концерти и манифестации. Од Градот потенцираат дека со поставувањето на бехатонот, овој простор ќе добие урбан лик. (С.Р.)


#
Статијата е прочитана 435 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Скопје
ЕВН се подготвува за зима со реконструкции на мрежата
Привршува изградбата на атмосферската канализација на „Илинденска“
Се чистат диви депонии
Реконструкција на детските игралишта