Број 3080  понеделник, 07 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Скопје
Се чистат диви депонии

Екипите на ЈП "Комунална хигиена" неделава ќе ги расчистат дивите депонии во општина Бутел, на улицата "Бутелска", кај ракометното игралиште и кај расадникот. Диви депонии ќе се расчистуваат и во општина Чаир, на улиците "Вуковарска", "Ресенска" и "Павле Илич". Градските власти информираат дека во тек е расчистување на дивата депонија кај ОУ "Кочо Рацин". Акција за подигнување на нелегално создадените депонии низ општините, комуналците спроведоа и минатиот викенд. Притоа се расчистуваше расфрланиот смет на улицата "Ѓуро Ѓоновиќ", од каде што е собрано повеќе од 100 кубни метри ѓубре, а 50 кубици смет биле отстранети од последната станица на автобуската линија број "57".


#
Статијата е прочитана 185 пати.

Испрати коментар

Од: pece
Датум: 07.09.2009 03:52:49
Abe dobro kolku ima divi deponi vo to Skopje,koga da vidis vo Skopje se cistat divi deponi!Pa tamu luge ziveat ili.......

Најди! во Утрински
Скопје
ЕВН се подготвува за зима со реконструкции на мрежата
Привршува изградбата на атмосферската канализација на „Илинденска“
Бехатон-плочки пред Школка
Реконструкција на детските игралишта