Број 3080  понеделник, 07 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Скопје
Реконструкција на детските игралишта

Општина Кисела Вода од наредниот месец почнува со акција за реконструкција и обнова на урбаната опрема и детските реквизити во парковите, спортските и детските игралишта. Притоа, старите и нефункционални лизгалки, лулашки, клупи и други спортски реквизити и урбаната опрема ќе бидат заменети со нови.

Од Општината апелираат до граѓаните да дадат максимални напори за зачувување на постојните функционални реквизити и урбаната опрема низ парковите и игралиштата. (МИА)


#
Статијата е прочитана 237 пати.

Испрати коментар

Од: Цветанка Марковска
Датум: 07.09.2009 09:38:30
Од страна на општината да се заложат да се најде место за игралиште за децата од околината на училиштето Партение Зографски.Овие деца едно време родителите ги носеа во дворот на училиштето да си играат, но сега тоа го заклучуваат.Навистина жалосно за овие деца.

Најди! во Утрински
Скопје
ЕВН се подготвува за зима со реконструкции на мрежата
Привршува изградбата на атмосферската канализација на „Илинденска“
Се чистат диви депонии
Бехатон-плочки пред Школка