Број 3377  вторник, 07 септември 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Економија

Уни банка ги намали ратите за „виза“ и за „мастер“

Уни банка ги намали ратите што треба да ги исплаќаат корисниците за искористениот износ од кредитниот лимит на картичките „мастер“ и „виза“. Месечниот минимум за плаќање наместо досегашните 10 отсто, односно 7 отсто, сега се намалува на 5 отсто од износот на искористениот кредитен лимит. По уплатата на средствата за отплата на долгот, како што соопштуваат од банката, овозможено е автоматско обновување на кредитниот лимит. Со отплата на помалиот износ, всушност, се намалува и месечното оптоварување за корисникот. (Ек.Р.)


#
Статијата е прочитана 1148 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Економија
Грозјето по лански цени, протестите прекинати
Долговите на државата се трупаат
Трговскиот дефицит 1,1 млрд. долари
СДСМ
Цената на лебот нема да расте, уверуваат мелничарите
Германците бараат поголеми плати
Кина сака да стане петти инвеститор во светот