Број 3031  четврток, 09 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Втора страница

Verbatim

Со соблекување на облеката, вработените ќе можат да разговараат отворено и почесно. Изгледа бизарно, но е ефикасно. Ми требаше една недела да ја победам нивната срамежливост

Дејвид Тејлор,

психологот на една една агенција за маркетинг стои зад одлуката на фирмата во петок вработените да работат голиОстанавме без вештица во момент кога доаѓаат многу туристи. Лицето мора да знае да се кикоти и да живее во пештера

Даниел Медлиз,

Директорот на ТА „Вуки Хол“ со конкурс за прием на вештица


Статијата е прочитана 226 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Втора страница
Испрати СМС за пуч
Се разговара само за името, повтори Нимиц во Атина
Странските државјанства како спас од прогонот
Карикатура
Роже Федерер