Број 3086  вторник, 15 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Site Meter
Забава

Модна ревија на шест странски модни дизајнери

Во петокот вечерта во рамките на скопското Биенале 2009, во фоајето на Македонската опера и балет се одржа голема модна ревија, на која со свои креации се претставија шест модни дизајнери од странство: Мохамед Кнафаги од Египет, Сара Клер Дојл од Шпанија, Томислав Ѓорѓевиќ од Хрватска, Едина Хаџиќ од Босна и Херцеговина, Мигуел Анхел Алдегуер од Шпанија и Витор Бастос од Португалија. Моделите на странските креатори беа презентирани пред скопската публика од манекени на Модното студио „Црнокрак”. Ревијата беше поздравена со овации од многубројната модна публика.


#
Статијата е прочитана 376 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Забава
Скандал на вечерта од Кени Вест
Мадона одржа говор во чест на Мајкл Џексон
Потклекна пред ботоксот
Азхар Исмаил и Рубина Али
„Филиграни 2009“ - шеснаесетти пат на 18 септември
Пеш од Битола до Скопје без одмор
Нови уписи во „Ребис“