Број 3086  вторник, 15 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Site Meter
Забава

Азхар Исмаил и Рубина Али

Сиромашните „милионери“ ќе глумат со Ентони Хопкинс

Малечката Рубина Али и десетгодишниот Азхар Исмаил, ѕвездите на хит-филмот на Дени Бојл „Милионер-бездомник“, ќе играат во филмот „Дамата на лорд Овен“, заедно со Ентони Хопкинс.

Среќната вест за младите актери е објавена еден ден по смртта на таткото на Азхар, кој починал од туберкулоза... Во филмот „Дамата на лорд Овен“, која зборува за велшкиот добротвор, кој се вљубува во Индијка, деветгодишната Рубина Али и десетгодишниот Азхар Исмаил ќе глумат со извонредниот Ентони Хопкис. Филмот ќе биде сниман во Велс и во Индија, а Хопкинс ќе го глуми таткото на лорд Овен. Извршниот продуцент на филмот, Мартин Пенел, упатил телеграма со сочувство на семејството на Исмаил, со надеж дека оваа тешка ситуација нема да го спречи Азхар во развојот на неговата холивудска кариера.


#
Статијата е прочитана 449 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Забава
Скандал на вечерта од Кени Вест
Мадона одржа говор во чест на Мајкл Џексон
Потклекна пред ботоксот
„Филиграни 2009“ - шеснаесетти пат на 18 септември
Пеш од Битола до Скопје без одмор
Модна ревија на шест странски модни дизајнери
Нови уписи во „Ребис“