Број 3086  вторник, 15 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Site Meter
Забава

НАГРАДИ НА ЕМ-ТИ-ВИ

Мадона одржа говор во чест на Мајкл Џексон

„Беше единствен и оригинален. Сите сме само луѓе и понекогаш мора нешто да изгубиме за да знаме да го цениме. Да, Мајкл беше човечко суштество, но беше и крал“, рече Мадона. По говорот на Мадона, следуваше спектакуларниот настап на Џенет Џексон.

Џенет ја отпеа песната што ја сними во дует со својот брат „Scream“. Додека на видеобимот се вртеа спотовите за песните „Трилер“, „Бед“ и „Смут криминал“, целата публика стана на нозе, скандираше и аплаудираше, додека движењата во живо ги изведуваа врвни танчари,облечени во легендарните костими на кралот.


#
Статијата е прочитана 453 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Забава
Скандал на вечерта од Кени Вест
Потклекна пред ботоксот
Азхар Исмаил и Рубина Али
„Филиграни 2009“ - шеснаесетти пат на 18 септември
Пеш од Битола до Скопје без одмор
Модна ревија на шест странски модни дизајнери
Нови уписи во „Ребис“