Број 3086  вторник, 15 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Site Meter
Забава

КРИСТИН ДЕЈВИС

Потклекна пред ботоксот

Актерката Кристин Дејвис, која во филмот „Сексот и градот“ ја глуми Шарлот, на снимање се појавила со мазно лице, без ниту една брчка за своите 44 години. Но, вниманието на себе го свртила со тоа што околу косата и' се забележувала набрчканата кожа, факт кој говори дека Кристин користела ботокс, пишува „Дејли мејл“.

Ботоксот ги минимизира порите на лицето, поради што мимиките не изгледаат природно.

Дејвис неодамна изјавила дека против својот страв од брчки се бори со акупунктура. Досега ја биеше глас дека таа е една од ретките холивудски актерки која својата убавина и младешки изглед ги негува без помош на естетска хирургија.

 


#
Статијата е прочитана 1265 пати.

Испрати коментар

Од: snezana
Датум: 15.09.2009 07:50:24
ako objavuvate nesto za botoksot barem napisete tocno kako i na sto deluva deluva a ne da pisuvate laicki.botoksot deluva na muskulaturata a ne na porite

Најди! во Утрински
Забава
Скандал на вечерта од Кени Вест
Мадона одржа говор во чест на Мајкл Џексон
Азхар Исмаил и Рубина Али
„Филиграни 2009“ - шеснаесетти пат на 18 септември
Пеш од Битола до Скопје без одмор
Модна ревија на шест странски модни дизајнери
Нови уписи во „Ребис“