Број 3086  вторник, 15 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Site Meter
Забава

„Филиграни 2009“ - шеснаесетти пат на 18 септември

Традиционално водител и сценарист ќе биде Катерина Стојановска-Десковска

На 18 септември (петок) во салата на Домот на АРМ во Скопје ќе се одржи Интернационалниот фолк-фестивал ,,Филиграни 2009“, со директен ТВ - пренос на МРТ, Собраниски канал, со почеток во 21 часот. ,,Филиграни 2009“ ќе се емитуваат репризно, в недела, 20 септември, на Првиот програмски сервис на МТВ во терминот од 15 часот.

Традиционално водител и сценарист ќе биде Катерина Стојановска-Десковска.

Според програмата, во почетокот ќе биде изведена најслушаната песна меѓу два фестивала ,,Колку чини тагата“, во интерпретација на Блага Петреска, напишана од Миле Барбаровски и Ели Танасковска.

Во натпреварувачкиот дел годинава ќе настапат дваесетина учесници, како што се Блага Петреска, Гоце Арнаудов, Петар Нечоски, Благица Павловска, Сузана Спасовска, Новица Василевски, Татјана Лазаревска, Жаклина Узунова, Даниела Темелковска, Круме Спасовски, Вики Среброва, Влатко Вучков, Ани Малинкова, Сузана Гавазова и други.

Во паузата за гласањето ќе се одржи шоу-програма со Благица Павловска и Гоце Арнаудов.

 


#
Статијата е прочитана 231 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Забава
Скандал на вечерта од Кени Вест
Мадона одржа говор во чест на Мајкл Џексон
Потклекна пред ботоксот
Азхар Исмаил и Рубина Али
Пеш од Битола до Скопје без одмор
Модна ревија на шест странски модни дизајнери
Нови уписи во „Ребис“