Број 3086  вторник, 15 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Site Meter
Спорт
Јосифоска скокна 72 места на ВТА-листата, на која сега е 503.

Освоениот фјучерс во босанскиот град Брчко ја искачи Александра Јосифоска дури 72 места на ВТА-листата во поединечна конкуренција, на која од вчера се наоѓа на рекордното 503. место за неа во кариерата. Осумнаесетгодишната најдобра македонска тенисерка неделава го има и својот највисок ранкинг во двојки, каде што е 543., односно 14 позиции погоре од последната листа објавена пред Ју-Ес опен. Таа неделава ги продолжува настапите во Босна и Херцеговина, овој пат во Добој, каде што ќе биде прва носителка на турнирот на земја и со награден фонд од 10.000 американски долари. (Р.Д.)


#
Статијата е прочитана 201 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Спорт
Руски рулет за македонските кошаркари
Репеша
Само Работнички и Силекс без пораз сезонава
Ставрев ќе суди во Молдавија со дури петмина помошници!
Клајстерс ја комплетира бајката во Њујорк
Триумфален крај на сезоната од сништата за Болт
Челзи и традицијата против Порто во Лигата на шампиони