Број 3078  петок, 04 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Втора страница

Verbatim

Педалата за гас е притисната до крај и ние летаме кон бездна

Бан Ки Мун, генералниот секретар на ОН предупредува дека поради неповратните промени во климата, светот незапирливо оди кон еколошка катастрофаНие како држава сме конструктивни и даваме позитивни предлози. Летово многу Македонци летуваа во Грција. Добрососедските односи се во позитивен тренд и очекуваме да бидат вреднувани

Ѓорге Иванов, претседателот на Македонија го оценува како позитивен нашиот однос спрема Грција зашто многу граѓани летуваат таму

 


#
Статијата е прочитана 221 пати.

Испрати коментар

Од: Donald Duck
Датум: 04.09.2009 09:58:15
Dzole Who e Car....negovite mudri izreki kje gi raskazuvaat uste mnogu generacii...:)
Од: svesen
Датум: 04.09.2009 12:40:09
Mora da se svati rabotava na sega inaku ce bide mnogu tragicno so vakov pretsedatel.I ovoj ni bil nekoj doktor na nauki,gospod napomos

Најди! во Утрински
Втора страница
Кој ќе ни стави вето во ЕУ?
Хигиена, ами како
Изборите во Грција ја релаксираа Владата во Скопје
Баросо вели дека Комисијата не може да ги спречи блокадите