-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
(ФОТО) „Среќни вести“ му донесе нов дом на Јовица Митиќ
Клучевите од станот на свеченоста во „Александар палас“ му ги доделија генералниот директор на Државна лотарија, Владими...
(ФОТО) Се уште активни пожарите во селата Патетино и Разловце
Во светиниколското село Патетино во пожарот изгореа 15 куќи од кои три сосема напуштени...
Атина молчи за агендата на Нимиц
Во Грција има официјален молк околу престојната посета на медијаторот Метју Нимиц на Македонија и можноста освен Скопје ...
Телата на загинатите стружани ќе бидат пренесени дома
„Бунарџик“ меѓу 50-те најдобри слободни зони во светот
Три девојки повредени на свадба во Тетово
Мешалка за тесто му откина рака на пекар во Скопје
Кривопаланчанец ја силувал малолетната внука
ЕУ ја поздравува идејата за формирање на балкански Бенелукс
Груевски: Има прогрес во Претпристапниот дијалог
Премиерот посочи дека вчера со Стефано Санино разговарал за сите делови поврзани со оперативниот патоказ...
Анкета за оценување на услугите на Град Скопје
Ѓорѓиев: Почнува концесионирањето во здравството
Нацртот на ГУП-от на интернет
Почнува примената на новиот Закон за лустрација
Од денeска стапува во сила новиот Закон за определување услов за ограничување за вршење јавна функција, кој предвидува ј...
(ФОТО) Неготинец ја убил мајка си и ја фрлил во контејнер
Настанот се случил во утрово во 3:40 часот кога вработени во комунална хигиена го забележиле Димитар С. (23 години) како...
Мариса Мајер од „Гугл“ е новиот генерален директор на „Јаху“
Двајца убиени и 19 повредени во престрелка на забава во Торонто
Сириски дипломат тврди дека Асад ќе употреби и хемиско оружје
Одложено прскањето против комарци во Скопје
Cончево и посвежо со умерена облачност
Санино со позитивни оценки, Филе на 17 септември во Скопје
Нимиц дочека пензија без да ги доближи Скопје и Атина
Посредникот во спорот за името со Грција доаѓа во Скопје заедно со Бан Ки-мун, на 25 јули...
Млада Србинка се удави во Охридското Eзеро
Македонско знаме гореше пред Општина Чаир
МЕПСО не бара зголемување на цената на струјата
Струга жали по загинатите сограѓани
Тага и неверување во домот на угледното струшко семејство Шемо, откако завчера кај Кавала загинаа четворица членови на ф...
За локалните избори ДПА во коалиција со СДСМ
Од свадба во смрт
Семејна трагедија за две семејства од Струга кои преку Грција се враќаа дома од свадба во Турција...
Портпаролот на ЕК им запеа на новинарите
Поранешен полицаец обвинет за убиството на Ана Политковскаја
Четворица Македонци повредени во сообраќајка кај Белград
Потпишан договорот со компанијата Дрекслмајер
Дрекслмајер ќе почне co изградба на фабрика во Кавадарци за производство на кабелски инсталации за автомобилската индуст...
Бензинот поскапува за пет денари, дизелот за четири
Од ноќеска литар Еуросупер БС-95 ќе се продава по 80,50 денари, Еуросупер БС-98 po 82 денари, а цената на Еуродизелот ќе...
(ФОТО) Поставен камен-темелник на висококатниците во Аеродром
Во општина Аеродром денеска официјално започна изградбата на кулите и трговскиот центар на „Џевахир холдинг“...
Тропски температури и пожари на Балканот
Балканот речиси цела недела е зафатен од тропски температури, кои предизвикаа повеќе шумски пожари...
Загинатите во сообраќајката во Грција биле од Струга
Меѓу четирите жртви во тешката сообраќајна несреќа што се случи вчера во Грција е и едно шестгодишно дете...
Почнува изградбата на висококатници во Аеродром
Ќе се гради станбен комплекс од четири висококатници со 42 ката во кој ќе живеат 5.000 луѓе и објект што ќе претставува ...
Cончево со умерена облачност
Протести во Мадрид против владиниот план за штедење
Летно прскање против комарци
Шариќ дава 10 милиони евра за убиство на Тадиќ и Дачиќ
„Епл“ призна дека повлекувањето од ЕПЕАТ е грешка
ДПА одлучува дали и како ќе соработува со опозицискиот блок
Од денеска сезонски воз за Солун
Пронајден мртов маж кај поранешен автопазар
Скопјанецот Р.Д. на возраст од 66 години е пронајден мртов во близина на капијата на поранешниот автопазар во Скопје...
Седумстотини кандидати ги минаа тестовите за нови полицајци
Тестирањата од оваа прва фаза треба да завршат до 19-ти овој месец, а се очекува крајната бројка која би преминале во на...
Линиќ: Хрватска се соочува со вондредна состојба
Ѓорѓиев: 176 км локални и 74 км регионални патишта годинава
Локализирани пожарите ��о Тетово, Ресен и Берово
Во Сирија за два дена убиени 146 луѓе
„Дрексл Мајер“ ќе отвори 4.000 работни места
Германската компанија во понеделник со Владата ќе го потпише договорот за почнување со реализација на инвестицијата во М...
Од октомври се укинуваат уште 12 квоти на лекови
Премиерот Груевски најави дека Владата до 2015 година планира постепено укинување на сите квоти...
За Оланд е „неприфатливо“ масовното отпуштање работници
Воз усмрти старица во Драчево
Старицата во моментот кога доаѓал возот, ја преминувала пругата во непосредна близина на станицата
...
Групно крштевање крај Тиквешкото Езеро
Значително намален бројот на повици во Итната помош
Французинка силувана во Скопје
Девојката била силувана од момче што го запознала во дискотека во Скопје и двајца негови пријатели...
Акција „Детонатор“ - пријави за 27 лица за штета од 10 милиони евра
МВР соопшти дека поднело кривични пријави за 27 физички и правни лица поради приредување игри на среќа без лиценца....
СДСМ на средби со граѓани во Богданци и околината
Пет и пол милиони евра за развој на селата, набавка на механизација и чистење канали
Ќе бидат исплатени 2 милиони евра за поддршка на македонските села, а со 3 милиони евра земјоделците ќе бидат поддржани ...
Белгиски „Ван Хул“ почнува да гради фабрика во Македонија
Конфликтот во Сирија е граѓанска војна
Четворица Македонци загинаа во сообраќајка во Грција
Според првичните информации, патниците се враќале со патничко комбе од свадба во Турција...
(ВИДЕО) Георгиевски за ХТВ: Со Ѓинѓиќ договаравме размена на територии
„Од македонска страна тоа беа Тетово Гостивар и Дебар, а за возврат требаше да земеме делови од Преспанското езеро, а во...

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 23°C

Ведро

Вторник
Ведро
Макс: 30°C, Мин: 12°C

Среда
Сончево
Макс: 32°C, Мин: 12°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 10 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Венлок маскота на Игрите во Лондон
Негова улога е приближување на Олимпијадата до најмладите и поттикнување на нивниот интерес за занимавање со спорт...
Американски и австралиски олимпијци се „загубиле“ во Лондон
Американците се пожалија дека патувале дури четири часa од аердоромот до своето сместувалиште, додека спортистите на Авс...
Добредојде за првите олимпијци
Лондон ја почна борбата против допингот
Киднапиран претседателот на „Олимпискиот комитет“
Игри со 5.000 допинг-тестови и 150.000 кондоми

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |