-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
Заедништвото е најважниот олимписки идеал
Кралица Елизабета им посака на спортистите од сите земји-учеснички на Олимписките Игри да имаат успешни и радосни Игри...
Металург убедливо поразен и во реваншот
Во реванш натпреварот Фудбалерите на Металург претрпеа пораз од 3:0 од Рух Хорзов...
Почнуваат 30. Олимписки Игри во Лондон
Церемонијата на Свеченото отворање на Игрите почнува вечерва во 21 часот и 12 минути по македонско време...
Денот на отворањето почна со ѕвонење на илјадници ѕвона
Први се огласија големите ѕвона на кулата часовник Биг Бен, покрај зградата на британскиот Парламент и брегот на Темза, ...
Усеин Болт посакува четири олимписки злата
Олимпискиот шампион и светски рекордер во спринтерските дисциплини на 100 и 200 метри, покрај „своите“ дисциплини, ќе тр...
(ФОТО) Македонското знаме подигнато во Олимпиското село во Лондон
Утре во 10 часот е првиот настап на македонските спортисти - Марко Блажевски ќе плива на 400 метри...
Пирова победа за Ренова во Белорусија
Вчера попладне освојувачот на купот на Македонија, Ренова во реваншот славеше победа од 1:0 со голот на Ерсан Асани во 5...
Федерер го заобиколи олимпиското село
Швајцарскиот тенисер се смести блиску до Вимблдон за да обезбеди мир...
Европскиот шампион се откажа од трката на 100 метри
Французинот Криштоф Лематре (22), европски шампион на 100 метри, се откажа од настап во најбрзата атлетска дисциплина на...
Чавиќ: Олимпиското село е како Ибица
Српскиот пливач остави изненадувачка порака на својот профил на „Твитер“...
Прв скандал на Олимпијадата, Севернокореанките го напуштија теренот
Женската фудбалска репрезентација на Северна Кореја го напушти теренот одбивајќи да го почне натпреварот со репрезентаци...
Грчка олимпијка расно навредувала на „Твитер“
Грчкиот Олимписки комитет одлучи да ја исклучи Вула Папахристу од учеството на Олимпијадата...
Иванов на свеченото отворање на ОИ во Лондон
Oд денеска до 28 јули претседателот Иванов ќе престојува во работна посета на Лондон, по повод свеченото отворање н...
Африкански олимпиец побара азил во Британија
Идентитетот на спортистот не е соопштен, ниту се знае од која земја тој е дојден за Олимпијадата...
Со фудбалот почна натпреварувачкиот дел на Игрите
Британците ќе играат за првата олимписка титула во фудбал по пауза од еден век...
Омерагиќ се повлече, Ѓорѓиоски единствен кандидат за претседател на ФФМ
Омерагиќ денеска на прес ги демантира информациите во некои медиуми дека има притисок од власта да ја повлече кандидатур...
Мекејлеб на прагот на Фенербахче
Натурализираниот Македонец е пред потпис на тригодишен договор со турскиот прволигаш...
Торп во Лондон како коментатор
Кадетите останаа без полуфинале на ЕП
Шведска попладнево ја победи Белгија со 65:59 и во евентуален круг на трите репрезентации со ист број бодови Македонија ...
Камерон: Олимпијадата е најголемата безбедносна операција во мирно време
Британскиот премиер рече дека низа безбедносни служби кои се вклучени во обезбедувањето на Олимпиjадата, се ангажирани 2...
Свеченото отворање ќе ги засени големите пропусти!
Откако во воведни денови, домаќинот на Олимписките игри воопшто не покажа дека е подготвен за организација на најголемио...

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Најнови ��ести
Време
Скопје, 23°C

Делумно облачно

Сабота
Сончево
Макс: 36°C, Мин: 18°C

Недела
Сончево
Макс: 38°C, Мин: 24°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ФОТО) Отворање на Олимписките игри во Лондон
Британците сo интересна и пред се' музички илустративна церемонија...
Денот на отворањето почна со ѕвонење на илјадници ѕвона
Први се огласија големите ѕвона на кулата часовник Биг Бен, покрај зградата на британскиот Парламент и брегот на Темза, ...
Усеин Болт посакува четири олимписки злата
Свеченото отворање ќе ги засени големите пропусти!
Камерон: Олимпијадата е најголемата безбедносна операција во мирно време
Торп во Лондон како коментатор
Грчка олимпијка расно навредувала на „Твитер“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Ретровизор | Саботен магазин |