-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Ретровизор Саботен магазин
Спорт
Блажевски го напаѓа рекордот на Маленко
Македонскиот знаменосец, денеска во 10 часот, ќе настапи во квалификациите на 400 метри мешано...
Рух Хоржов рутински преку Металург
Полскиот прволигаш славеше и во реваншот со 3:0 и со вкупни 6:1 се пласира во третата квалкификациска рунда за Лига Евро...
Пирова победа на Ренова, на Ливерпул оди Гомел
Кадетите останаа без полуфинале
Кинеските спортисти биле допингувани!
Многу кинески спортисти веќе со недели не консумираат месо бидејќи сметаат дека е контаминирано со кленбутерол, пишува „...
Светски рекорди пред отворањето на Игрите
Вести
Федерер го заобиколи олимпиското село
Чавиќ: Олимпиското село е како Ибица
Олимпијци бараат азил на Островот
Македонско олимписко досие - од блесок до депресија
Македонските спортисти имаат освоено 13 медали на 13 олимписки игри, од нив само еден во самостојна Македонија...

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Пто прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 29°C

Делумно облачно

Понеделник
Ведро
Макс: 36°C, Мин: 19°C

Вторник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 19°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Светски рекорди во пливање за Волмер и Ван дер Бург
Кај жените Американката Дана Волмер го сруши рекордот на 100 метри пеперутка, додека Камерон Ван дер Бург од Јужна Африк...
Светски рекорд во пливање за Шивен Је од Кина
Hа патеката од 400 метри мешано, 16-годишната пливачка од Кина Шивен Је постави нов светски рекорд и освои златен медал...
Првиот златен медал за Силинг Ли од Кина
Силинг Ли го освои првиот златен медал на Игрите во стрелаштво во дисциплината 10 метри воздушна пушка...
(ФОТО) Отворање на Олимписките игри во Лондон
Усеин Болт посакува четири олимписки злата

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Ретровизор | Саботен магазин |