-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
(ИНТЕРВЈУ) Сексот е само средство за смирување
Ведрана Рудан, писателка, колумнистка, жена што е на „ти“ со иронијата и сарказм��т...
Одземено старателството на бабата врз децата на Мајкл Џексон
Судијата привремено ја суспендирал Катерина како старателка на неговите три малолетни деца, со оглед дека постои можност...
Принцот Вилијам не ја сака Пипа во својот дом
„Кејт нема многу луѓе во своето опкружување со кои може да се олабави и да биде тоа што е, па помислила дека би било доб...
Постери за Олимпијадата изложени и во Скопје
Во Скопје ќе можат да се погледнат до 9 септември, а летово овие постери се изложени и во музејот „Тејт“...
Вечер посветена на поезијата на Маџиров во Пазин
Маџиров е избран меѓу десет автори за 2012 година и e поканет во „Куќата на писателите“ во Пазин...
Се ожени лидерот на Северна Кореја Ким Јонг Ун
Сопругата на младиот водач се вика „другарка Ри Сол Џу“, а се претпоставува дека таа е поранешна пејачка...
Почитувачи на Тесла предлагаат СПЦ да го прогласи за светец
Фондацијата „Тесла“ од Филаделфија му испрати на Синодот на СПЦ и на српскиот патријарх Иринеј предлог Никола Тесла да б...
Драмски театар со „Хамлет“ ��а фестивал во Полска
Утре во Гдањск Драмски театар ќе го отвори 16. Шекспиров фестивал, со претставата „Хамлет“ во режија на Дејан Пројковски...
„Три“ ја издаде хит-книгата „Долна земја“ од Џозеф О’ Нил
„Ова е најбогатото дело со духовитост, гнев, педантност и прецизност“, се вели во „Њујорк тајмс“ за романот на О’ Нил...
Аврил Лавињ го оставила момчето заради девојка!?
Аврил е забележана на летување во Мексико, каде што друштво и' прави непозната бринета...
(ИНТЕРВЈУ) Очекувам оваа музика да се слуша долго време
Музичкиот проект „Биоскопија“ со Горан Трајкоски и Елена Христова, утревечер ќе ја има концертната промоција и на „Битфе...
Том Круз купува куќа поблизу до Сури
Том Круз одлучил да купи нов дом во Њујорк, за да биде поблизу до ќерката Сури...
Бред Пит за два милиони долари во „Величествениот“
Продуцентите на турската сапуница преговараат со Бред Пит околу гостување во една од епизодите...
Ќе се реконструира киното на браќата Манаки!?
На Широк сокак во Битола летово треба да започне обновата на киното „Балкан“...
Повикал итна помош за задача од математика
Четиригодишен Американец поради проблемите кои ги имал при решавањето на задача од математика го повикал бројот за итни ...
„Синтези“ го посвети 28. број на Дејан Дуковски
Овој број на „Синтези“ донесува и избор поезија од неодамна починатата поетеса Светлана Христова-Јоциќ...
Македонија ќе учествува на Саемот на книгата во Москва
Ќе бидат изложени 1.000 книги од поновата издавачка продукција во Македонија, но и околу 3.000 примероци брошури и рекла...
Мадона се уште користи оружје на концертите
Локалната полиција ја советувала „кралицата на попот“ во Единбург да не користи оружје како на претходните концерти...
Џони Деп жали поради прекинот со Ванеса Паради
Деп наводно очајнички се труди да ја врати својата долгогодишна љубов Паради...
„Електра“ од Данска на Фестивалот „Стоби“
Модерна верзија со брзо темпо на старата класика во режија на Никлас Бендиксен...
Се подготвува спектакл за концертот на Чолиќ во Охрид
„Интересот на публиката за концертот на Чола е огромен, па токму затоа подготвуваме многу изненадувања за неговите фанов...

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 31°C

Делумно облачно

Петок
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 17°C

Сабота
Сончево
Макс: 36°C, Мин: 18°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Вечерва почнуваат Олимписките игри во Лондон...
Денот на отворањето почна со ѕвонење на илјадници ѕвона
Први се огласија големите ѕвона на кулата часовник Биг Бен, покрај зградата на британскиот Парламент и брегот на Темза, ...
Усеин Болт посакува четири олимписки злата
Олимпискиот шампион и светски рекордер во спринтерските дисциплини на 100 и 200 метри, покрај „своите“ дисциплини, ќе тр...
Свеченото отворање ќе ги засени големите пропусти!
Камерон: Олимпијадата е најголемата безбедносна операција во мирно време
Торп во Лондон како коментатор
Грчка олимпијка расно навредувала на „Твитер“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |