-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Спорт
Коj вели дека македонската спортска арена е преширока?
34.000 публика на мечот Вардар - Бате Борисов...
„Островот на чудата“ ќе го вчудовиди светот
Церемонијата на свеченото отворање на ОИ во Лондон, во режија на оскаровецот Дени Бојл, ќе почне вечерва во 20,12 часот...
Олимписки битки што ќе му пркосат на заборавот
Лондон ќе биде платформа на неколку антологиски пресметки што може да остават трага не само на Игрите во Британија туку ...
Свеченото отворање ќе ги засени големите пропусти!
Вардар без муниција против БАТЕ
Македонскиот првак одигра само 0:0 во реваншот со тимот од Борисов и ги заврши настапите во ЛШ...
Омерагиќ ја повлече кандидатурата за претседател на ФФМ
Единствен кандидат за наследник на Харалампие Хаџи-Ристески останува вардаровиот тренер Илчо Ѓорѓиоски...
Мекејлеб на прагот на Фенербахче
Кадетите подобри од фаворизираната Шведска

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 21°C

Ведро

Сабота
Сончево
Макс: 36°C, Мин: 18°C

Недела
Сончево
Макс: 38°C, Мин: 24°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ФОТО) Отворање на Олимписките игри во Лондон
Британците сo интересна и пред се' музички илустративна церемонија...
Денот на отворањето почна со ѕвонење на илјадници ѕвона
Први се огласија големите ѕвона на кулата часовник Биг Бен, покрај зградата на британскиот Парламент и брегот на Темза, ...
Усеин Болт посакува четири олимписки злата
Свеченото отворање ќе ги засени големите пропусти!
Камерон: Олимпијадата е најголемата безбедносна операција во мирно време
Торп во Лондон како коментатор
Грчка олимпијка расно навредувала на „Твитер“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |