Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Конгресмен од Њу Џерси се приклучи на македонската група во Конгресот

Републиканецот Кристофер Смит е новиот, 12-ти член на групата за соработка со Македонија во американскиот Конгрес...

Жежок септември за името

Наскоро во Скопје ќе дојде германскиот шеф на дипломатијата, Гидо Вестервеле, а притисокот врз Грција ќе расте...

Од идната година помала основицата за пензија

Процентот за вис��ната на пензијата се намалува за еден отсто и се утврдува на 1,61 отсто од пензиската основа, а ќе важи за пензиски стаж остварен по ...

Вести
Во Македонија, генерално, се почитуваат верските слободи
Владата ниту демонстрирала тренд кон подобрување, ниту кон влошување во однос на почитувањето и заштитата на верските слободи
ВМРО-ДПМНЕ со повисок рејтинг од СДСМ
ВМРО – ДПМНЕ има повисок рејтинг во однос на СДСМ и тоа со 25,5 наспроти 19 отсто, а ДУИ е во предност во...
Грција останува на ставот за сложено име со географска одредница
Позицијата на грчката надворешна политика во врска со името на Македонија останува сложено име со географска одредница з...
„Галуп интернешенел“: Македонците најрелигиозни во Европа
Според истражувањето 90 отсто од анкетираните Македонци одговориле дека се религиозни...
Намален бројот на работниците во индустријата
НАТО останува во Авганистан и по 2014 година
Половина Индија остана без струја
Кичевчанка си ја убила двомесечната ќерка
Помошта на Франција за домашната автоиндустрија е легална
Зајакната безбедноста во бугарската нуклеарка „Козлодуј“
Обид за убиство во Сенокос
Активни пожари на Кожуф и во Конче
Грчките коалициски партнери никако да се договорат за мерките за штедење
Грција банкротира уште во март годинава
Ограничено движење низ Националниот парк „Маврово“
Бензините поскапуваат за два, а дизелот за три денари по литар
Нема опасност пожарот да ги зафати куќите во село Долно Дупени
 
Магазин
Филмот на Теона Митевска ќе се бори за Европските филмски награди
Филм ја доби номинацијата и влезе меѓу најдобрите 40 европски филмови кои оваа година ќе се борат за Европските филмски награди
„Леб и сол“ со проектот „Симфони“ го затвора „Скопско лето“
„Според финансиските можности, програмата што ја реализиравме беше максимум што можеше да се даде“, вели директорот на „...
Премиера на „Така зборуваше“
Влезот за претставата е слободен, а гратис билети ќе можат да се подигнат од билетарницата на театарот...
Почнува реконструкцијата на римскиот Колосеум
По повеќе одложувања денес ќе почне обновата на Колосеумот во Рим, најголемиот антички отворен театар во светот...
Вана Урошевиќ изложува во Цетиње
Делата на Вана Урошевиќ нудат соочување со експликацијата на поимот страв...
Спорт
Шивен Је - кинеско пливачко чудо или допинг скандал?
Кинеската не само што победи на 400 метри мешовито и освои злато, туку го урна и дотогашниот светски рекорд
Ле Клос од Ј. Африка го победи Фелпс на 200 метри градно
Јужноафриканецот триумфира во финалната трка на 200 метри градно на ОИ во Лондон со време од 1:52,96 минути...
Кинската пливачка Је Шивен не земала допинг
Претседателот на Британската олимписка асоцијација изјави дека младата кинеска поливачка Је Шивен е „чиста“, кога с...
Најмладите освојувачи на олимписки медал
Рута Меилутите со своите 15 години го привлече вниманието освојувајќи златен медал, но таа не е најмладата во историјата...
Домаќинот гневен – ВИП-местата на ОИ останаа празни
Поради големиот број билети што им беа доделени на спонзорите и важни личности обичните гледачи не можеа да ги купат во ...
 

Најнови вести
Време
Скопје, 28°C

Делумно облачно

Вторник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 18°C

Среда
Локални грмотевици
Макс: 33°C, Мин: 21°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Цонга и Раониќ го одиграа најдолгиот сет на Олимпијадите
Пласман во третото коло на турнирот во Лондон обезбеди Французинот, откако го доби третиот и одлучувачки сет со невероја...
Преглед на освојувачи на медали - 3.ден
По третиот натпреварувачки ден 37 држави имаат освоени медали...
Литванка Меилутите стана олимписка шампионка
Рута Меилутите стана олимписка шампионка, откако патеката на 100 метри градно ја исплива – 1:05.47...
Светски рекорди во пливање за Волмер и Ван дер Бург

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3942, 28.07.2012
Политика Македонија Економија Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Ретровизор Саботен магазин
Груевски го кани Самарас на средба на Илинден
Груевски испрати листа на термини до грчкиот премиер Андонис Самарас кога би можеле да се сретнат
Со инвеститорите нема простор за грешки
„Не мора инвеститорите се' да знаат за нас, туку она што е најзначајно, вели министерот за привлекување на странски инвестиции Веле Самак
Менаџментот ги убедува акционерите да формираат мнозински пакет
Првиот човек на „Топлификација“ Димитар Хаџимишев образложил дека целта на формирањето на мнозинскиот пакет е да се заштитат од преземање
Ретровизор фотоесеј
Некогаш и сега
Што ќе покажат компаниите за првото полугодие
Со оглед на негативните движења во економијата, не се очекуваат многу позитивни изненадувања
Да се исклучи парното или да се постават калориметри?
Корисниците на парно греење се' повеќе се прашуваат како ќе ги плаќаат сметките за топлинска енергија
Дијаспората да го одврзе ќесето за Македонците во Грција
Еден од финансиерите на Пограничната средба на Егејците бара од иселениците да помогнат да се зачува македонскиот јазик
Oлимпискиот оган го светна Лондон
Кејт Несбит со олимпискиот факел кај британскиот премиер Дејвид Камерон на Даунинг Стрит 10
На ручак кај... „Дестан“ - Култна десетка со кромид
„Сезоната“ на ручеци ја почнав од кај популарниот „Дестан“, од самата база во Старата скопска чаршија
Препорачано од уредникот
Десет месеци паѓа индустријата
Најголем пад од речиси 50 отсто има кај производите за широка потрошувачка
Саботни муабети
Огнен Јанески
„Работевме многу, но имавме и пропусти“
Премиерот Никола Груевски со владиниот тим даде отчет за едногодишната работа
Смени го каналот
Јасминка Павловска

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Пто прават денеска
 


Site Meter


Содржини од најновото издание на
САБОТЕН МАГАЗИН


Од Атина до третпат во Лондон
Олимписките игри денес претставуваат силно и значајно движење, чија важност ниту нивниот основач не можел да ја предвиди
Едиторијал
Маја Томиќ
Поглед
Сања Наумовска
Анализа
Јошка Фишер
Мислења
Огнен Малески
Мислења
Ѓорѓи Спасов
На прво место
Тетово дише смрдеа од дивата депонија
Илјадниците тони отпад среде град очигледно не ги тангираат надлежните. Загрижени се само здравствените работници
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Ретровизор | Саботен магазин |