-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

Хороскоп

 

 Овен

Бидејќи имагинацијата ви е нагласена, занимавајте се со уметност и работи за кои е неопходна фантазија. Не губете сила на работи на кои слабо можете да влијаете, бидејќи ќе се нервирате. Имате многу причини да бидете задоволни, но нешто не ви дава мир.Бик

Добро сте расположени, подготвени за уживање и забава. Ќе ви биде понудено унапредување. Лесно остварувате професионални успеси, но не можете да се пожалите ниту на емотивниот живот. Благодарение на упорноста и истрајноста, ќе постигнете резултати.Близнаци

Се соочувате со суровата вистина. Трезвено размислувате и јасно знаете што сакате. Исклучително функционирате во тим, затоа се советува за секаков вид на работа. Бидејќи ве очекуваат успеси на сите страни, тргнете во акција.Рак

Раковите се насочени кон работата, филозофски теми, патувања, а многу помалку кон приватниот живот. Моментално сте во извесна дилема. Доколку процените дека љубовта има преголема цена, засега нема да бидете подготвени да ја платите.Лав

Во нешто вложувате дополнителен напор, но ќе се исплати. Ситуацијата бара дополнително вложување, неочекувано приспособување на новите животни прилики. Продолжете со ова темпо, но со помош на Водолии и Стрелец. Можни се лесни здравствени проблеми.Девица

Бидејќи сте активни, надевајте се на успех. Работата е под контрола, а наскоро ќе биде и партнерот. Чувствувате неопходност за задоволување на емотивен план, па фокусирајте се кон тоа. Посветете повеќе внимание на активниот живот.Терезија

Уживате во убави работи, добра храна, друштво и облека. Бидете внимавајте на слатките бидејќи можат да се јават проблеми со забите, но и крвните садови. Пожелно е отворено да и' погледнете во очи на вистината. Се откажувате од сите љубовни случувања.Скорпија

Вложувате вонредна сила за да започнете со нови потфати. Задоволони сте затоа што имате контакти со странство. Моментално влеговте во одличен професионален период, но емоциите се' уште трпат. Не можете се да добиете, но не заборавајте дека без љубов нема среќа.Стрелец

Во вашата околина се случуваат многу интересни нешта, кои вистински ве возбудуваат. Вие сте познати како авантурист, а успехот го барате и тогаш кога го нема. Од една страна, тоа ви ја зголемува позитивната енергија и луѓето сакаат да бидат во ваша близина. Ви значи вниманието на партнерот.Јарец

Во средба со соработниците, избегнувајте непотребно да се објаснувате за работи кои не се во ваша надлежност. Имате погрешни информации кои ќе ве натераат да сфатите дека навистина грешите. Слободно препуштете им се на новите моменти во љубовта, затоа што навистина ќе ви одговара некој да ве прави среќни.

Водолија

Прекрасно се чувствувате, весели сте и позитивни. Бидејќи ве очекуваат моменти на блажество, ќе успеете во потполност да им се предадете. Професионалните успеси и годат на суетата, а на емоциите уште повеќе. Запомнете го овој ден.Риби

Разумни сте и професионално ориентирани. Продолжете со тоа темпо и ќе видите дека се ќе биде онака како што можете да посакате. Прифатете соработка со Девица, тие нудат конструктивни предлози. Здравјето може да биде загрозено, внимавајте.„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 21°C

Ведро

Сабота
Сончево
Макс: 36°C, Мин: 18°C

Недела
Сончево
Макс: 38°C, Мин: 24°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ФОТО) Отворање на Олимписките игри во Лондон
Британците сo интересна и пред се' музички илустративна церемонија...
Денот на отворањето почна со ѕвонење на илјадници ѕвона
Први се огласија големите ѕвона на кулата часовник Биг Бен, покрај зградата на британскиот Парламент и брегот на Темза, ...
Усеин Болт посакува четири олимписки злата
Свеченото отворање ќе ги засени големите пропусти!
Камерон: Олимпијадата е најголемата безбедносна операција во мирно време
Торп во Лондон како коментатор
Грчка олимпијка расно навредувала на „Твитер“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |