Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Забава
25.07.2012, 16:59

Што прават денеска

Натали Грубовиќ

- ТВ-водителка

Ги користам миговите за заслужен летен одмор. Деновиве сум во Будва, Црна Гора, и уживам во сите предизвици што ги нудат морето, сонцето, плажите, ноќниот живот... Едноставно ги уживам одморските денови и привилегијата да не се биде временски ограничен со обврски.

Марјан Георгиевски

- актер

Дојде и времето за одмор и малку да се земе здив од работата. Бидејќи не ги поднесувам тензиите на плажите и доброволното изложување на „сончевиот терор“, претпочитам одморот да го минувам на планина. Денеска во 10 ч. тргнуваме во „освојување“ на Пелистер, до езерата, преспиваме во Копанки, па утре продолжуваме со планинарење.

Мите Димовски

- музички продуцент

До крајот на неделава треба да завршам еден проект, "Шутка рома рап", на кој интензивно работев последниве месец и пол. Овој музички проект треба да биде издаден од странски издавач. Потоа, веќе можам да почнам да размислувам за одмор, па од септември да се посветам на нови проекти.


Статијата е прочитана 3164 пати.

Испрати коментарБора Чорба, Калиопи, Каролина на „Лазарополе фест“
Не ја крие бременоста
Старт за „Крушево етноград“
Стан - подарок од кумот
Рекоа...
Краставици на менито
На вистинскиот пат
Самрак на врската со Роберт Патисон
Алчност и раздор поради тестаментот
Пејачката го оставила момчето поради девојка!?„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Време
Скопје, 18°C

Ведро

Сабота
Сончево
Макс: 37°C, Мин: 19°C

Недела
Сончево
Макс: 38°C, Мин: 21°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Три златни медали за Американците
Американците на 6.ден од натпреварувањата во „Акватик центарот“ во Лондон освоија три златни медали и беше поставен еден...
САД и Кина во „војна“
Американците ги обвинуваат Кинезите за манипулација со гените, а тие им одговараат дека се љубоморни...
Преглед на освојувачи на медали - 6.ден
По шестиот натпреварувачки ден 49 држави имаат освоено медали...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |