Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

(ФОТО) Отворање на Олимписките игри во Лондон

Британците сo интересна и пред се' музички илустративна церемонија...

Исполнувањето на ветувањата останува приоритет на Владата

По повод една година од изборот на Владата премиерот Груевски соопшти дека реализацијата на ветувањата се императив и приоритет и на ов...

Херитиџ предвидува македонско членство во НАТО на следниот самит

Фондацијата Херитиџ е еден од водечките аналитички центри на американската десница, главно активен во прашањата на безбедноста и економските слободи...

Вести
Груевски без коментари за името, го кани Самарас на средба
Од кабинетот на Груевски соопштија дека во следните месеци премиерот ќе се воздржува од какви било коментари кои се однесуваат на спорот за името
Вељаноски задоволен од работењето на Парламентот
Според него, Собранието повторно во извештајот на Европската комисија за напредокот на земјата ќе добие добра оценка...
СМК со резерви дека Грција ќе ги штити човековите права во ЕУ
Oд оваа организација ќе побараат од Ламбринидис на Парламентот на Грција да му препорача да ја ратификува Kонвенцијата з...
(ФОТО) Свечен пречек за контингентот на АРМ од мисијата ИСАФ од Авганистан
Министерот Бесими истакна дека со оваа мисија бројот на војници на АРМ што учествувале во ИСАФ во Авганистан надмина 2.0...
Избрана новата српска Влада
Арачиновец ветувал и наплатувал за лажни вработувања во МВР
Пентагон ja минимизира улогата на Ал Каеда во Сирија
Аврамопулос „разочаран од провокативните изјави на Груевски“
Пожарот кај Богданци активен, но под контрола
Самарас се сретнa со претставниците на „тројката"
Убиен 53-годишен маж во охридското село Орман
Јанкулоска: Многукратно расте ефикасноста на МВР
Вашингтон повика на директни разговори меѓу Атина и Скопје
Еквадор бара гаранции од Британија за Џулијан Асанж
Он-лајн нарачки на услугите на „Македонски телеком“
Активен, но под контрола пожарот кај Два Пата, Струмица
 
Магазин
(ИНТЕРВЈУ) Сексот е само средство за смирување
Ведрана Рудан, писателка, колумнистка, жена што е на „ти“ со иронијата и сарказмот
Битола подготвена за „Илинденски денови“
Програмата ќе биде надградена со придружни манифестации, а првпат ќе бидат понудени проекции на етно-филмови...
„Медеја“ на Кокотовиќ вечерва на „Стоби“
Во рамките на фестивалот „Стоби“, Битолскиот народен театар вечерва ќе ја одигра претставата „Медеја“ од Хајнер Мил...
Постери за Олимпијадата изложени и во Скопје
Во Скопје ќе можат да се погледнат до 9 септември, а летово овие постери се изложени и во музејот „Тејт“...
Принцот Вилијам не ја сака Пипа во својот дом
„Кејт нема многу луѓе во своето опкружување со кои може да се олабави и да биде тоа што е, па помислила дека би било доб...
Се ожени лидерот на Северна Кореја Ким Јонг Ун
Спорт
Заедништвото е најважниот олимписки идеал
Кралица Елизабета им посака на спортистите од сите земји-учеснички на Олимписките Игри да имаат успешни и радосни Игри
(ФОТО) Македонското знаме подигнато во Олимпиското село во Лондон
Утре во 10 часот е првиот настап на македонските спортисти - Марко Блажевски ќе плива на 400 метри...
Федерер го заобиколи олимпиското село
Швајцарскиот тенисер се смести блиску до Вимблдон за да обезбеди мир...
Чавиќ: Олимпиското село е како Ибица
Српскиот пливач остави изненадувачка порака на својот профил на „Твитер“...
Европскиот шампион се откажа од трката на 100 метри
Французинот Криштоф Лематре (22), европски шампион на 100 метри, се откажа од настап во најбрзата атлетска дисциплина на...
Металург убедливо поразен и во реваншот
Пирова победа за Ренова во Белорусија
 

Најнови вести
Време
Скопје, 23°C

Делумно облачно

Сабота
Сончево
Макс: 36°C, Мин: 18°C

Недела
Сончево
Макс: 38°C, Мин: 24°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ФОТО) Отворање на Олимписките игри во Лондон
Британците сo интересна и пред се' музички илустративна церемонија...
Денот на отворањето почна со ѕвонење на илјадници ѕвона
Први се огласија големите ѕвона на кулата часовник Биг Бен, покрај зградата на британскиот Парламент и брегот на Темза, ...
Усеин Болт посакува четири олимписки злата
Свеченото отворање ќе ги засени големите пропусти!
Камерон: Олимпијадата е најголемата безбедносна операција во мирно време
Торп во Лондон како коментатор
Грчка олимпијка расно навредувала на „Твитер“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3941, 27.07.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Греењето на струја и парно стана луксуз
На дрва, струја или парно, граѓаните веќе не знаат како да се затоплуваат следнава зима, а да плаќаат помалку
Ламбринидис стана главен за човекови права во ЕУ
Грчкиот ексминистер е прв што е именуван од Брисел на оваа функција
Третина од ѓубрето завршува во реките и шумите
Асоцијацијата „Ајде, Македонија“ ќе организира ��ационален ден за чистење на дивите депонии
Кавадарци од винарски ќе стане индустриски центар
Голем број кавадарчани ќе конкурираат за работа во новата фабрика, но се плашат еден од условите да не биде и партиската книшка
„Островот на чудата“ ќе го вчудовиди светот
Церемонијата на свеченото отворање на ОИ во Лондон, во режија на оскаровецот Дени Бојл, ќе почне вечерва во 20,12 ча��от
Посакувам Александар Николовски да ми биде противкандидат
„Во Охрид анкетите покажаа дека најголемите шанси за победа ги имам јас и токму од таа причина ја прифатив кандидатурата“, вели Александар Петрески
Во Косово уапсен најбараниот македонски криминалец
Алмир Дрпљанин го чека доживотен затвор за убиството кај ПМФ. Учествувал при грабежот на Прокредит банка и неколку други разбојништва
Коj вели дека македонската спортска арена е преширока?
34.000 публика на мечот Вардар - Бате Борисов
Среќен сум зашто го сакам тоа што го работам
„Ќе свирам разновидна, но исклучително тешка програма“, вели младиот пијанист Дино Имери, кој утревечер ќе настапи на „Охридско лето“
Препорачано од уредникот
Кој седи во скутот на ВМРО-ДПМНЕ
Опозицијата повторно реагира на доцнењето на премиерот, Никола Груевски
Грција остро возврати
Грчкото Министерство за надворешни работи остро одговори на пораките на македонскиот премиер

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
Олимписки битки што ќе му пркосат на заборавот
Лондон ќе биде платформа на неколку антологиски пресметки што може да остават трага не само на Игрите во Британија туку и во историјата на спортот
Едиторијал
Слободанка Јовановска
Поглед
Сашко Ѓ. Димовски
Мислења
Тодор Пендаров
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |