Број 3031  четврток, 09 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Спорт

Надал во шок по смртта на Монкур

Рафаел Надал, до пред некој ден светски рекет број 1, е во шок поради веста за смртта на неговиот пријател Матје Монкур, кој трагично почина во својата 24 година од животот. Овие двајца тенисери растеа заедно на јуниорските турнири ширум светот. Монкур моментно беше на 119. место на АТП листата, а минатата недела играше во полуфиналето на АТП Челенџерот во Риека. „Не можам да поверувам. Почина нашиот пријател Монкур“, соопшти Надал преку својата интернет страница.

Инаку, младиот тенисер во безживотна состојба покрај собниот велосипед го нашла неговата девојка. Причината за смртта не е позната, а се очекуваат резултатите од обдукцијата. Монкур токму во понеделникот почна да ја одработува петнеделната суспензија, која поради обложување му ја изрече АТП. Неговите обложувања беа само детска игра. Тврдеше дека никогаш не вложил повеќе од две евра, а му докажаа дека во 2005 година вложил вкупно 134 евра на 36 тениски меча.


#
Статијата е прочитана 1205 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Спорт
Санчез го носи Наумоски во Алмерија
Работнички загуби од Партизан
Со постигнат гол и со празна мрежа до двомеч со Тромзо
Поп Ацев трет одзади на 1.500 м
Армстронг го стигна лидерот Канчелара
За два часа продадени 2.000 дреса на Роналдо, а украдени 300
Римеч меѓу Карпов и Каспаров по 25 години
Две лица на младите кошаркарки во поразот од Израел
Болт и на дожд до четвртото време на 200 м