Број 3031  четврток, 09 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Спорт

Работнички загуби од Партизан

Фудбалерите на Работнички загубија од Партизан со 2:1 на мини-турнејата на "романтичарите" во Србија. Стрелци на погодоците за црно-белите беа Петровиќ во 33 минута и Клео во 44, единствениот гол за Работнички го постигна Вандаир во 64 минута. Работнички со заврши натпреварот со 10 фудбалери, откако капитенот Раденко Бојовиќ престрого доби црвен картон во 29 минута.

Претходно во спортско рекреативниот центар "Ветерник" во Нови Сад во пријателски меч со комбинирани состави Работнички ја совлада Војводина со 2:0 со головите на Карлос и Зе Карлос. (С.Д.)


Статијата е прочитана 438 пати.

Испрати коментар

Од: DT-47
Датум: 09.07.2009 09:02:18
Пред некој ден и Македонија- Ѓорче Петров играше во Србија и нејзе и иск��учија еден фудбалер само за да победат домашните. Еве сега и на Работнички. Ништо чудно од нашите северно соседи, а ние кога регуларно ќе ги победиме тие напуштаат терен. Секој нормален судија бара од тренерот да го замени фудбалерот што направил пркршок на пријателска средба само во Србија се искључуваат и тоа само гостински фудбалери. Срамота и предлагам да не се игра пријателски натпревари со српски тимови,

Најди! во Утрински
Спорт
Санчез го носи Наумоски во Алмерија
Со постигнат гол и со празна мрежа до двомеч со Тромзо
Поп Ацев трет одзади на 1.500 м
Армстронг го стигна лидерот Канчелара
За два часа продадени 2.000 дреса на Роналдо, а украдени 300
Надал во шок по смртта на Монкур
Римеч меѓу Карпов и Каспаров по 25 години
Две лица на младите кошаркарки во поразот од Израел
Болт и на дожд до четвртото време на 200 м