Број 3078  петок, 04 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Хроника

Директор пукал на маж на отпуштена наставничка

ГОСТИВАР - Директорот на ОУ „Прпаримаи“ во село Чегране, вчера, со два истрела од пиштол се обидел да убие сопруг на наставничка, која добила отказ од работа од училиштето. Настанот се случил околу 11,40 часот во директорската канцеларија. Директорот на училиштето, 44-годишниот Ш.С., со два истрела од пиштолот „црвена застава“ со калибар 7,62 мм, кој го поседувал со дозвола, му нанел прострелни рани во задниот бут и десниот зглоб од раката на 47-годишниот Н.И..

Пред да се случи овој немил настан, кој ги потресе учениците, наставниците и жителите на Чегране, претходела расправија меѓу двајцата во врска со отпуштањето од работа на сопругата на Н.И.

Повредениот Н.И. е пренесен на скопските клиники. Полицијата го приведе директорот. (К.К.)


#
Статијата е прочитана 1089 пати.

Испрати коментар

Од: zabegan.
Датум: 04.09.2009 08:39:56
не напишавте дали ДИРЕКТОРОТ е поставен од коалициата ВЕМЕЛО-ДУИ.
Од: Alek
Датум: 04.09.2009 09:25:01
Ашколсун, кај ни ја зедоа егистенцијата новопечените директори, сега почнаа и по животите да посегнуваат. Им се може бе, власт се! А оваа битанга од директор ќе се извлече без влакно да му фали, ќе проработат партиско-криминалните врски.
Од: gv_gv
Датум: 04.09.2009 10:01:16
Почна реализацијата на ветените „ПРОМЕНИ„ на Руфи Османи, и тоа со крвав почеток. Директорот Шабан Салиу, кој е именуван пред една недела, е син на вујко на Руфи Османи. Е па луѓе, ако оваа не е политизација и непотизам во образоованието, тогаш што е оваа?
Од: Avril
Датум: 04.09.2009 10:05:14
Koj znae kolku pari platil i maki pretrpel soprugot na nastavnickata za da si ja vraboti zena si i normalno taka da reagira, a direktorot e navistina za pofalba, pedagoski primer za ucenicite
Од: Ајван Доктор®
Датум: 04.09.2009 12:10:39
Така е тоа, Кога Примитивци, Битанги и Силеџии ќе дојдат до Власт, „сила и моќ“!
Од: Zejnoski
Датум: 04.09.2009 12:15:31
Sramota sega pothitno da se zatvori Serifot pa da bide primer za cela Makedonija....
Од: koki
Датум: 04.09.2009 15:14:35
OSTVARUVAME......... Nikola Gruevski !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Prerodbata prodolzuva,prosirena i nadgradena.....

Најди! во Утрински
Хроника
Преписки на претседателот Иванов и мајката на Спаска Митрова
Стотина сомнителни трансакции под лупа
Мотоциклист загина кај Арачиново
Оштетена главната купола од манастирот
Сакал да го убие поради паричен долг