Број 3078  петок, 04 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Хроника

Мотоциклист загина кај Арачиново

Четириесетгодишниот А.Ќ. од Скопје го загуби животот во сообраќајна несреќа што се случи во средата околу 15,30 часот на надвозникот кај скопско Арачиново. Според МВР, до несреќата дошло кога А.Ќ. со својот мотоцикл „хсуан“ удрил во автомобил „фолксваген“, управуван од Д.М., по што мотоциклистот преминал на спротивната страна и бил удрен од „тојота корола“, управувана од Д.З. (30) од Куманово. Скопјанецот се здобил со тешки повреди, на кои набргу им подлегнал. (Г.А.)

 


#
Статијата е прочитана 981 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Хроника
Преписки на претседателот Иванов и мајката на Спаска Митрова
Стотина сомнителни трансакции под лупа
Директор пукал на маж на отпуштена наставничка
Оштетена главната купола од манастирот
Сакал да го убие поради паричен долг