Број 3078  петок, 04 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Хроника

Сакал да го убие поради паричен долг

Полицијата го приведе А.Ш. (51) од Тетово, бидејќи се обидел да го убие својот сограѓанин Ш.А. (37), кој наводно му должел пари. Според МВР, инцидентот се случил завчера, околу 20 часот, кога А.Ш. дошол пред домот на Ш.А., по што почнале расправија. А.Ш. со нож го удрил Ш.А. во главата, но тој успеал да побегне, по што насилникот со пиштолот што го поседувал со дозвола пукал кон Ш.А., не успевајќи да го погоди. Полицијата го расчистува случајот. (Г.А.)


#
Статијата е прочитана 1459 пати.

Испрати коментар

Од: kaktus
Датум: 04.09.2009 14:18:29
А.Ш го удрил Ш.А. со нож, а Ш.А. пукал со пиштол на А.Ш. ама не го погодил. Што ќе беше толку вешти тепачи двајцата.
Од: ROMPLUS
Датум: 04.09.2009 14:55:27
до кога полицијата ке ги штити должниците и преварантите. Ке земат на превара пати и после не ги враќаат, а полицијата и законот ги штити. Ако е незаконски да си ги бараш своите пари, и кога должникот ке те зафркава во здрав мозок, и од нервоза човекот бил предизвикан да употреби сила. Каде е сега полицијата да му нареди на должникот да си ја исполни обврската спрема доверителот,

Најди! во Утрински
Хроника
Преписки на претседателот Иванов и мајката на Спаска Митрова
Стотина сомнителни трансакции под лупа
Мотоциклист загина кај Арачиново
Директор пукал на маж на отпуштена наставничка
Оштетена главната купола од манастирот