Број 3078  петок, 04 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Хроника

Оштетена главната купола од манастирот

Главната купола од манастирот „Св. Пантелејмон“ во Горно Нерези, Скопско, е оштетена, најверојатно од проектил од огнострелно оружје. Оштетувањето го пријавил домаќинот во манастирот. Полицијата изврши увид, не пронајде испукани чаури, но подигнати биле остатоци од пиротехнички средства, користени за време на семејни веселби, извести МВР. (Г.А.)


#
Статијата е прочитана 943 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Хроника
Преписки на претседателот Иванов и мајката на Спаска Митрова
Стотина сомнителни трансакции под лупа
Мотоциклист загина кај Арачиново
Директор пукал на маж на отпуштена наставничка
Сакал да го убие поради паричен долг