Број 3377  вторник, 07 септември 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Спорт

Ќе го игра ли Капело неверниот Руни?

Вејн Руни е во центарот на новиот скандал што го тресе англискиот фудбал, а таблоидите немилосрдно копаат по неговото минато во врска со проститутката Џени Томпсон.

„Сан“ објави дека во Манчестер јунајтед сите знаат за аферата на најдобриот играч, кој се надеваше дека нема да излезе во јавноста. „Неговиот однос со таа же��а и не беше баш тајна во клубот. Вејн мислеше дека нема да се разбере“, изјави извор близок до тимот.

Додека медиумите шпекулираат дали неговата сопруга Колин ќе побара развод (би добила 10 милиони фунти), селекторот на Англија Фабио Капело размислува дали да го стави во првиот состав на денешниот квалификациски меч во Базел против Швајцарија.

Дон Фабио и Руни веќе разговарале во четири очи, а ѕвездата на Манчестер Ј. го убедувала дека аферата не влијае на неговата психичка стабилност и дека е максимално подготвен за натпреварот.

Руни одлично го одигра првиот натпревар против Бугарија. Асистираше при три гола од вкупните четири за Англија.


#
Статијата е прочитана 1012 пати.

Испрати коментар


Најди! во Утрински
Спорт
Сакаме брз гол за отворање на Ерменците
Изложба со многу емоции на Петр Стојановски
Станислав Вавринка го шокира Енди Мари
Македонија ја стави на тест Унгарија
Има 70 милиони Турци, ама на паркет сме пет на пет
Шок по загинувањето на Томизава
Лазаров со шпанскиот Суперкуп
Двојки за денешните мечеви во квалификациите за ЕП 2012