Број 3377  вторник, 07 септември 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Спорт

Двојки за денешните мечеви во квалификациите за ЕП 2012

Група А: Турција - Белгија, Австрија - Казахстан, Германија - Азербејџан

Група Б: Русија - Словачка, Македонија - Ерменија, Република Ирска - Андора

Група Ц: Србија - Словенија, Италија - Фарски острови

Група Д: Белорусија - Романија, Албанија - Луксембург, БиХ - Франција

Група Е: Шведска - Сан Марино, Холандија - Финска, Унгарија - Молдавија

Група Ф: Грузија - Израел, Малта - Летонија, Хрватска - Грција

Група Г: Бугарија - Црна Гора, Швајцарија - Англија. Слободна селекција на Велс.

Група Х: Данска - Исланд, Норвешка - Португалија.Слободна селекција на Кипар.

Група И: Чешка - Литванија, Шкотска - Лихтенштајн. Слободна селекцијата на Шпанија.


#
Статијата е прочитана 717 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Спорт
Сакаме брз гол за отворање на Ерменците
Изложба со многу емоции на Петр Стојановски
Станислав Вавринка го шокира Енди Мари
Македонија ја стави на тест Унгарија
Има 70 милиони Турци, ама на паркет сме пет на пет
Шок по загинувањето на Томизава
Ќе го игра ли Капело неверниот Руни?
Лазаров со шпанскиот Суперкуп