Број 3377  вторник, 07 септември 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Забава

ДНК гости на „Конект“ во „Колосеум“

По завршувањето на летната турнеја низ Македонија, РиБ дуото ДНК продолжува со концертната промоција на новиот албум „Кажано е се'“, кој беше издаден во јуни годинава, а неодамна доби и ексклузивно пакување. Панчо и Андреј ќе бидат специјални гости на концертот на најпопуларниот хип-хоп состав од Хрватска - „Конект“, во рамките на Фестивалот на независноста, кој ќе се одржи денеска и утре во летниот клуб „Колосеум“.

На сцената на клубот ДНК ќе настапат утревечер и ќе изведат неколку песни од новиот албум, меѓу кои „Џамп“, „Пука“, „Кажано е се'“, „Пази се од мене“, „Спонзоруша“, а заедно со „Конект“ ќе го изведат и заедничкиот хит од минатото лето „Змеј“, за кој снимија и видеозапис. Настапот на ДНК в среда во „Колосеум“ ќе биде последен нивни настап во Скопје пред големиот концерт што го подготвуваат за крајот на оваа година.


#
Статијата е прочитана 461 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Забава
Прва промоција без Розе
Во август и во септември јадам само смокви!
Британките се највалканите жени во светот
Нова љубов по трагичната смрт на сопругата
Си доби тоалет-олтар
„Авто Чајка“ најдобар дилер за „хјундаи“ во Македонија
Почнува продажбата на „ауди A1“
„Пежо“ со сериско прои��водство на прв хибриден дизел-мотор
На самиот врв во безбедноста за „хјундаи ix35“