Број 3377  вторник, 07 септември 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Забава

Прва промоција без Розе

„Ова е прва промоција без Розе... И, искрено, не знам како ќе помине... Добро ќе ми дојдеше како десна рака“, ни се довери пејачот и кантавтор Ѓорѓи Крстевски, непосредно пред почетокот на промоцијата на неговата нова песна на која за првпат, поради работни обврски, не присуствуваше неговата поубава половина и асистентка, Розе.

По едногодишна пауза, Крстевски вчера точно напладне во кафулето „Фабрика“ во центарот на Скопје одново се сретна со новинарите, пријателите и дел од колегите што дојдоа да му направат чест и од прва рака да ја слушнат новата тема. Станува збор за песната насловена „Заборави се'“, која е во побрз ритам за разлика од досегашното негово творештво. Како и досега, музиката, текстот и аранжманот ги потпишува самиот Крстевски, додека миксот и мастерингот го направи заедно со Бобан Апостолов-Џани, кој ги отсвири и сите гудачки инструменти во песната. (К.Ш.)


#
Статијата е прочитана 1494 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Забава
Во август и во септември јадам само смокви!
ДНК гости на „Конект“ во „Колосеум“
Британките се највалканите жени во светот
Нова љубов по трагичната смрт на сопругата
Си доби тоалет-олтар
„Авто Чајка“ најдобар дилер за „хјундаи“ во Македонија
Почнува продажбата на „ауди A1“
„Пежо“ со сериско производство на прв хибриден дизел-мотор
На самиот врв во безбедноста за „хјундаи ix35“