Број 3377  вторник, 07 септември 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Забава

ЛИЈАМ НИСОН

Нова љубов по трагичната смрт на сопругата

По 18 месеци од трагичната смрт на актерката Наташа Ричардсон, нејзиниот вдовец Лијам Нисон во јавноста ја изнесе својата нова девојка. Избраничката е 22 години помладата претприемачка Фреја Сент Џонстон од Британија. Новопечениот пар е виден пред ресторанот „Нобу“, а дека повеќе не се кријат од јавноста докажува и фотографијата на која се држат за раце.

Иако познатиот актер беше прилично скршен по смртта на сопругата, се чини дека ја надминал трагедијата и навистина се вљубил. Имено, како што кажуваат соседите на британската претприемачка, пред неколку дена убавата русокоса пред вратата ја пречекаа букет црвени рози и неколку балони. „Ништо нема да коментирам“, изјави Фреја на прашањата на новинарите за врската со славниот Нисон.

Да потсетиме, во март минатата година актерот ја погреба сопругата, која доживеа несреќа за време на скијањето во одморалиштето „Тремблант“, во Квебек, Канада. Ричардсон тогаш беше на ски-лекции за почетници со своите двајца сина, 13-годишниот Мајкл Ричард Антониј и 12-годишниот Даниел Џек. Откако на врвот од одморалиштето изгубила рамнотежа и паднала со главата напред, без да удри некого по патот, Наташа се лизгала до крајот на ски-патеката. Набрзо дошол и ски-инструкторот. По падот, Ричардсон немала никакви посериозни повреди. „На патот до хотелската соба се смееше и се шегуваше, а до собата дојде сама“, рекоа сведоците на настанот.


#
Статијата е прочитана 1946 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Забава
Прва промоција без Розе
Во август и во септември јадам само смокви!
ДНК гости на „Конект“ во „Колосеум“
Британките се највалканите жени во светот
Си доби тоалет-олтар
„Авто Чајка“ најдобар дилер за „хјундаи“ во Македонија
Почнува продажбата на „ауди A1“
„Пежо“ со сериско производство на прв хибриден дизел-мотор
На самиот врв во безбедноста за „хјундаи ix35“