Број 3377  вторник, 07 септември 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Забава

„Авто Чајка“ најдобар дилер за „хјундаи“ во Македонија

„Авто Чајка“, овластен дилер за продажба на нови и половни возила на повеќе реномирани автомобилски бренда, на македонскиот пазар е присутен од 1994 година. Како дел на глобалната мрежа на „Хјундаи“ од 1996 година, ги почитува сите високи барања што ги поставува оваа компанија, преку овластен дистрибутер за Македонија, „Кореја ауто трејд“ од Скопје. Високиот стандард се однесува на високиот квалитет на услуга и големо внимание кое се посветува на купувачите преку грижа за одржување и сервисирање на возилата. Ваквиот пристап и професионалноста на тимот на „Авто Чајка“ обезбеди долгогодишна успешна соработка со „Хјундаи мотор компани“ и „Кореја ауто трејд“ - Скопје, што резултираше со признание за најдобар дилер за „хјундаи“ во Македонија.

Престижното признание го врачи Санг Дег Бе, извршен директор на „Хјундаи мотор компани“ за Источноевропскиот регион со седиште во Киев, во придружба на Вилјем Хорват, директор на „Кореја ауто трејд“, при нивната посета на деловниот комплекс на „Авто Чајка“ во Тетово. Во официјална посета, ова признание е дадено за најголем пораст на продажба на возилата на „хјундаи“ во регионот и со тоа „Авто Чајка“ стана амбасадор на овој бренд.


#
Статијата е прочитана 910 пати.

Испрати коментар


Најди! во Утрински
Забава
Прва промоција без Розе
Во август и во септември јадам само смокви!
ДНК гости на „Конект“ во „Колосеум“
Британките се највалканите жени во светот
Нова љубов по трагичната смрт на сопругата
Си доби тоалет-олтар
Почнува продажбата на „ауди A1“
„Пежо“ со сериско производство на прв хибриден дизел-мотор
На самиот врв во безбедноста за „хјундаи ix35“