Број 3377  вторник, 07 септември 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Забава

На самиот врв во безбедноста за „хјундаи ix35“

Продолжува успешниот настап на „хјундаи ix35“. Компанијата не ја препушта иднината на моделот на случајноста. Доказ дека овој атрактивен кросовер ги исполнува највисоките стандарди со цел да биде најдобар ја докажа и на тестовите за безбедност. Така, според последните информации добиени од страна на Euro NCAP, европска��а независна институција за тестирање на безбедност на автомобилите при судир, колизија со пешаци и превртување, новиот „хјундаи ix35“ ги помина нивните интензивни тестирања и тоа со највисока оценка - „одличен 5”. Оценката е добиена за исполнување на највисоките стандарди за безбедноста на лицата во возилото и надвор од него.

Кога на сето ова би се надополнила и информацијата според која за само три месеци повеќе од 60.000 луѓе низ светот станаа нови сопственици на ова возило, тогаш тврдењето според кое токму „хјундаи ix35“ претставува вистински избор за купувачите – не звучи воопшто нескромно.

„Кореја ауто трејд“, ексклузивниот дистрибутер на „Хјундау“ – за возила и резервни делови во Македонија, со почеток од јуни оваа година, во продажба го нуди моделот на „хјундаи ix35“, и тоа со почетна цена од 21.900 евра.


#
Статијата е прочитана 730 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Забава
Прва промоција без Розе
Во август и во септември јадам само смокви!
ДНК гости на „Конект“ во „Колосеум“
Британките се највалканите жени во светот
Нова љубов по трагичната смрт на сопругата
Си доби тоалет-олтар
„Авто Чајка“ најдобар дилер за „хјундаи“ во Македонија
Почнува продажбата на „ауди A1“
„Пежо“ со сериско производство на прв хибриден дизел-мотор