Број 3377  вторник, 07 септември 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Забава

ЏЕРАРД БАТЛЕР

Си доби тоалет-олтар

Џерард Батлер има сопствен олтар на сосема необично место. Во Мелвиндејл, сопствениците на локалната самопослуга ги водат туристите на обиколка на јавниот тоалет што актерот го користел при една посета во градот. „Локалните жители се фалат со местото што го посетил Џерард Батлер, а тоа е тоалетот, дел од самата продавница. Актерот застана да се олесни додека снимаше филм во близината на Мелвиндејл. По излегувањето од јавниот тоалет, актерот се согласи да се фотографира со ќерките на сопственикот на локалот, по што почнаа фалењата за неговата посета и извршената работа во тоалетот. Оттогаш трае оваа приказна и веќе многумина дојдоа да го видат познатиот тоалет“, раскажа еден извор за „Нешнел енквајр“.

Но, Батлер не е единствен кој се поврзува со одреден тоалет. И Леонардо ди Каприо прослави јавен тоалет во Лос Анџелес откако се скри во него, за да ги одбегне обожавателите. Многубројните фанови го препознаа и навалија по автограм, а актерот спасот го побара во јавен тоалет, кој оттогаш стана вистинска туристичка атракција.


#
Статијата е прочитана 801 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Забава
Прва промоција без Розе
Во август и во септември јадам само смокви!
ДНК гости на „Конект“ во „Колосеум“
Британките се највалканите жени во светот
Нова љубов по трагичната смрт на сопругата
„Авто Чајка“ најдобар дилер за „хјундаи“ во Македонија
Почнува продажбата на „ауди A1“
„Пежо“ со сериско производство на прв хибриден дизел-мотор
На самиот врв во безбедноста за „хјундаи ix35“