Број 3078  петок, 04 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Забава

КеJт Бланшет

Ја расече главата на сцена

За време на театарската претстава „Возот наречен желба“, во која глумеше Кејт Бланшет, поради грешка завршила со расечена глава.

Според сценариото, Кејт требала да биде удрена со радио и, за несреќа , тоа навистина завршило на нејзината глава. Публиката во чудо гледала како на Кејт и' тече крв.

Бланшет паднала на колена, но најмногу од се' имала желба да ја заврши претставата. Кога требало да се качи по скали, почувствувала слабост, се повлекла од сцената, а потоа претставата била откажана.

 


#
Статијата е прочитана 1035 пати.

Испрати коментар


Најди! во Утрински
Забава
Цело е кога има тројца
Гратис текила за цел клуб
Се соблече за италијанскиот „Вог“
Светски конгрес на вештерки
Деструктивна женска моќ
Музиката не ја доживувам жанровски
Фудбалски терор