Број 3078  петок, 04 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Забава

Денес во Велико Градиште, СрбиJа

Светски конгрес на вештерки

Општината Велико Градиште (Србија ) денес го организира првиот конгрес на вештерки. Чудно, ама вистинито е дека на ова собиралиште покрај девојки и жени, ќе има многу припадници на посилниот пол. Условот е да знаат и сакаат да прават чуда - во љубовта, на работа, со пријателите...

„Желбата е на интересен начин да се долови времето на вештерките. Посетителите ќе имаат можност да пробаат и волшебни пијалаци и специјален коктел што ќе се подготвува во голем казан, во градскиот парк“, најавуваат организаторите.

Инаку, се' што е врзано за вештерките ја има симболиката на ноќта и мистеријата. Токму затоа, точно во 12 часот ќе започне голема забава, која ќе трае цела вечер. Велат ќе биде лудо, откачено и со многу гости. Организаторите очекуваат „вештерки“ од нашата земја, Русија, Украина и од Бугарија.


#
Статијата е прочитана 299 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Забава
Цело е кога има тројца
Ја расече главата на сцена
Гратис текила за цел клуб
Се соблече за италијанскиот „Вог“
Деструктивна женска моќ
Музиката не ја доживувам жанровски
Фудбалски терор