-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

ХороскопОвен

Љубовта денес ве инспирира на се'. Ако сте во недефинирани односи со саканата личност, стрпете се уште неколку дена. Благодарение на претприемчивиот дух, нижете само работни успеси. Ќе бидете во ситуација да донесувате брзи и правилни одлуки.

Бик

Пристрасно гледате на работите што го окупираат вашето внимание. Загрижени сте поради некој застој од деловна природа. Не грижете се, се работи за нормална појава. Ќе успеете во нешто важно. Денот е идеален за забава, уметност и уживање во романтика.

Близнаци

Некого навистина привлекувате, но не сте задоволно со поединечен случај. Врската со Скорпијата, било емотивна или деловна, во секој случај е важна. Резултатите на работата се видливи, но бидејќи постои можност некој да ве изнервира, избегнувајте жолчни расправи. Говорејќи грдо за другите, говориме лошо за себе.

Рак

Денот е успешен за учење и остварување на сите видови комуникации, вклучувајќи и патување. Здравствените проблеми ве прават вознемирени. Малку сте хипохондрични. Бидете подготвени да им се повинувате на туѓите желби. Во фаза сте на донесување на важни одлуки. Консултирајте се со стручњак.

Лав

Главните размислувања се насочени како да го збогатите буџетот. Дополнителната работа е актуелна, но и штедењето. Ретки се припадниците на овој знак кои добро располагаат со парите. Да се биде горд има своја цена. Во секој случај сакани сте.

Девица

Исклучитено успешен деловен ден. Ги шармирате соработниците и конкуренцијата, така што ги остварувате сите желби. Обидете се разумно да му пријдете на актуелниот проблем и да најдете најдобро решение. Тоа е идеален начин да ја избегнете нервната раздразливост.

Терезија

Ве очекува успешен работен период, но дури за неколку дена. До тогаш наоружете се со трпение и обидете се да испливате од финансиските проблеми. Субјективно гледате на љубовните проблеми. Соберете сила за новите победи, а тие ќе дојдат за некој ден. Тогаш ќе ги решите проблемите поврзани за домашните и работата.

Скорпија

Под услов да прифатите нечија сугестија, успешно ќе го решите проблемот. Пред вас е проблем кој бара истрајност и познавање на материјата. Би сакале тоа да се реши побрзо, но тоа не зависи само од вас. Имате поддршка од пријателите, но и понуда некаде да отпатувате. Прифатете ги сите варијанти.

Стрелец

Борбата за престиж е крунисана со успех. Бидејќи ве следи среќата во секој поглед, искористете ја шансата, но обидете се да и се препуштите на поубавата страна на животот. Јарецот се обидува да ве разбере, но тешко му поаѓа од рака. Премногу сте различни за да ги прифатите неговите сугестии. Овој пат не сте во право.

Јарец

Причината за проблемот треба да се бара во недостиг на прилагодливост. Заборавете на плачење над судбината и блокада во соочување со предизвиците. Со Стрелецот сте во чудна врска. Иако одлично функционирате, слабо се разбирате. Обидете се од пранешните искуства да извлечете поука.

Водолија

Практично му пристапувате на животот за загубите да ги сведете на минимум. Нема време за губење. Само со јасни погледи можете да ја постигнете целта. Стрелецот ве разбира, но затоа можен е проблем со Рибите. Можеби малку претеравте во односот со партнерот? Контролирајте ја крвната слика.

Риби

Од настаните извлекувате максимум, но не можете да се задоволите со тоа. Наскоро ќе имате преиспитување на постигнатите резултати. Мора да бидете силни за да се соочите со вистината. Пожелно е да го коригирате однесувањето и да постапите соодветно на сопствените квалитети и можности.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 31°C

Делумно облачно

Петок
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 17°C

Сабота
Сончево
Макс: 36°C, Мин: 18°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Вечерва почнуваат Олимписките игри во Лондон...
Денот на отворањето почна со ѕвонење на илјадници ѕвона
Први се огласија големите ѕвона на кулата часовник Биг Бен, покрај зградата на британскиот Парламент и брегот на Темза, ...
Усеин Болт посакува четири олимписки злата
Олимпискиот шампион и светски рекордер во спринтерските дисциплини на 100 и 200 метри, покрај „своите“ дисциплини, ќе тр...
Свеченото отворање ќе ги засени големите пропусти!
Камерон: Олимпијадата е најголемата безбедносна операција во мирно време
Торп во Лондон како коментатор
Грчка олимпијка расно навредувала на „Твитер“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |