Број 3367  среда, 25 август 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter

Џана Нанини

Рок-пејачката - мајка во 54. година

Италијанската рок-ѕвезда Џана Нанини, позната по хитот „Бело импосибиле“, а кај нас и по соработката со Тоше Проески во песната „Арија“, се решила за мајчинство на повозрасни години, како и се' поголем број жени, кои поради кариерата не стигнале порано да родат. Џана Нанини првпат ќе стане мајка во 54. година. Моментално �� во петтиот месец на бременоста, а во Лондон го снима своето ново ЦД, кое ќе излезе идната година.

Најмалку две работи се интересни во бременоста на Џана. Првата е нејзината возраст, што значи дека може да се забремени и по одреден природен циклус. Гинекологот Северино Антиори, познат стручњак за вештачко оплодување кај повозрасни жени, вели дека жените во просек живеат 83 години, па станува нормално да се посакуваат деца и на подоцнежна возраст. „Моментално има повеќе од 500.000 жени постари од 50 години кои се бремени или веќе родиле дете“, изјавил Антиори.

Втората занимливост е што се сметаше дека Џана е сексуално наклонета кон истиот пол. Своевремени таа изјави дека не е хомосексуалка, но ниту бисексуалка, односно „јас сум личност која нема потреба да се сместува во некоја категорија“.

Нејзиниот брат Алесандро Нанини, бивш возач на „Формула 1“, изненаден е со веста, но веднаш и' ја понудил својата помош на Џана во чување на детето, „бидејќи таа постојано е на пат“.


#
Статијата е прочитана 1838 пати.

Испрати коментар


Најди! во Утрински
Насловна
Тиквешански
Специјална класа
Петарда во арсеналите на НАТО
Четири години изедени од празни ветувања
Кошарски билет за Европа
Дорис Пак и претседателот Иванов се смирија
Напукнува идилата Иванов - Груевски?
Историски паралели што се наметнуваат сами
Трибуналот не открива дали Тарчуловски ќе се сели
Антикорупционерите останаа без пари
Карикатура
Умреа уште два елена во ЗОО
Британија потопена во Скопје
Стил
Рударите преживеаја 18 дена под земја со туна и млеко