Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
14.04.2012, 17:23
Робин Гиб од „Би Џиз“ е во кома и се бори за својот животГиб (62) подолго време има рак на дебелото црево и на црниот дроб, но кризата започнала откако тој на почетокот од оваа недела добил и воспаление на белите дробови

Робин Гиб, еден од членовите на прославената поп група „Би Џиз“ се наоѓа во кома во една приватна лондонска болница во Челзи, каде се бори за својот живот.

Гиб (62) подолго време има рак на дебелото црево и на црниот дроб, но кризата започнала откако тој на почетокот од оваа недела добил и воспаление на белите дробови.

Пејачот и композитор не се појави во јавноста на премиерата на неговото прво дело од класична музика на концертот посветен на 100-годишнината од потонувањето на бродот „Титаник“.

Неговиот син пред премиерата откри дека татко му не може да присуствува затоа што е во болница и е многу тешко болен.

Минатиот месец Робин Гиб беше опериран од рак во стомакот, по што изјави за лондонските медиуми дека ја надминал болеста.

Под нејасни околности, пред девет години, во болница во САД почина Морис Гиб, братот близнак на Робин. Во Лондон допатува и третиот брат Бари Гиб за да биде во овие моменти покрај Робин.
Статијата е прочитана 959 пати.

Испрати коментарЏулијан Асанж со своја ТВ-емисија
Поп-пејачка нова избраничка на принцот Хари
Меѓународен конгрес за патописецот Евлија Челебија
Транссексуалците можат да учествуваат на мис универзум
Книгата на Жарко ЛаушевиЌ - фељтон во „Утрински весник“
Хилари во дискотека, Барак кај Шакира
Анџелина Џоли и Бред Пит ќе живеат во Британија
Овации за Симон Трпчески на концертите во Кина
Меѓународен конгрес во МАНУ за патописецот Евлија Челебија
Почина писателот Ташко Георгиевски
Вуди Ален го претстави новиот филм во Рим

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 9°C

Обилни врнежи

Среда
Обилни врнежи
Макс: 13°C, Мин: 4°C

Четврток
Локални грмотевици
Макс: 21°C, Мин: 8°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |