Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
14.04.2012, 11:45
Вуди Ален го претстави новиот филм во РимАмериканскиот режисер Вуди Ален во Рим го претстави својот најнов филм To Rome With Love (На Рим со љубов) во кој игра заедно со Пенелопе Круз

- Отсекогаш сакав да снимам филм во Рим, изјави Ален пред светската премиера на филмот во кој играат и Алек Болдвин и Роберто Бенини.

- Добивав разни идеи и успеав да ги претворам во комична и романтична предност на комбинирање со визуелна убавина на Рим, додаде Вуди Ален.

Полноќ во Париз на Вуди Ален, неговиот претходен филм, доби оскар за сценарио.

Статијата е прочитана 471 пати.

Испрати коментарОд утре - Книгата на Жарко ЛаушевиЌ - фељтон во „Утрински весник“
Хилари во дискотека, Барак кај Шакира
Анџелина Џоли и Бред Пит ќе живеат во Британија
Овации за Симон Трпчески на концертите во Кина
Меѓународен конгрес во МАНУ за патописецот Евлија Челебија
Почина писателот Ташко Георгиевски
Аукција на предметите поврзани за „Титаник“
Лејди Гага ги шокира фановите со својата порака на Твитер
Робин Гиб од „Би Џиз“ е во кома и се бори за својот живот
Седум македонски филма на Скопскиот фестивал
Бурни овации за „Генетика на кучињата“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 11°C

Претежно облачно

Вторник
Обилни врнежи
Макс: 19°C, Мин: 5°C

Среда
Обилни врнежи
Макс: 12°C, Мин: 6°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |