Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
14.04.2012, 16:48
Јеремиќ: Случувањата во Македонија се опасен трендСрпскиот министер за надворешни работи Вук Јеремиќ денеска изјави дека последните инциденти во Македонија се „еден опасен тренд“ и лесно би можеле да прераснат „во нешто многу посериозно“.

- Не би требало едноставно да се доживува ваков вид на инцидент, посебно ако бил на етничка основа. Еден таков инцидент на Балканот може многу лесно да се разгори и да прерасне во нешто многу посериозно, истакна Јеремиќ за време на посетата на Чачак.

Шефот на српската дипломатија нагласи дека овие настани се „внатрешна работа на Македонија“Статијата е прочитана 4637 пати.

Испрати коментарЗНМ - Медиумите да не шпекулираат за петкратното убиство
Приведени 14 лица по протестите во Скопје
СДСМ - Брзо расчистување на убиството за да се спречи ескалација на состојбата
Филе - Политичарите да апелираат за мир и воздржаност
Јанкулоска - Истрагата оди во добра насока
Опозицијата му објави бојкот на Вељаноски
Од стан украден сеф со 25.000 евра
Се регулира патниот сообраќај меѓу Македонија и Чешка
Нечас - Евроинтеграцијата на Македонија е во интерес и на ЕУ и НАТО
Пијан човек турнал од тераса двајца полицајци
Пороен дожд, грмежи и засилен ветер
Стефановиќ - Белград подготвен да го продолжи дијалогот
Брејвик - Повторно би го направил масакрот
Македонија и Чешка ја интензивираат економската соработка
Панета - Со нетрпение ја очекуваме Македонија во НАТО
Една жртва при уривање на солитер во изградба во Москва
Асошиејтед прес доби Пулицерова награда
Силен земјотрес во Чиле
Чешкиот премиер Нечас во посета на Македонија
Повредени лица и оштетени објекти во протестот за петкратното убиство
Џим Јонг Ким избран за претседател на Светска банка
Протест во Скопје поради петкратното убиство
Македонец убиен во Австралија
Сомнителниот „опел“ бил на местото на злосторството
Саркози заостанува во однос на Оланд
Син со нож усмрти татко
„Детонаторот“ во Тетово одзеде 49 покер апарати
Светска банка денеска избира нов претседател
Предупредувања за тројца полицајци
Србите сметаат дека косовската полиција ја нарушува безбедноста
Пациентите онлајн ќе ги изнесуваат проблемите
Брејвик не го признава норвешкиот суд за легитимен
Завршија судирите во Кабул, вкупно 47 лица загинаа
Жртвите кај Смиљковци починале од огнострелните рани
Јанкулоска - Пронајдено возило кое било на местото на убиството
Правдата ќе ги стигне убијците, порачаа Иванов и Груевски
Православните верници го слават Велигден
Европратеничката Фајон со остра осуда на убиствaта
Иванов - Велигден е празник на победата над насилството
НДП - Убиството да не се третира како случај од етничка природа
(ФОТО) Погребани телата на убиените момчиња
Жртвите кај Смиљковци убиени со три типа оружје
ОБСЕ со повик за брза истрага и воздржаност
Велика Сабота - ден пред воскресението христовоjordanco, 14.04.2012 17:24:45
vo pravo si jeremic i jas i nie vo makedonija velime poslednite meseci ako nese se soprat ili vonredna sostojba ili svika sovet za bezbednost i tepackite sprecat ce dobijat krila napadjaice i ce pocnat i da ubivat i ako tyoa nese spreci ce oblecat uniformi i ce ubivat masovno no za zal nekoj ne laze toa se narkomani,psihopati da bideme ladni se ce resime so apeli.
joco, 14.04.2012 18:01:08
ti raduvaj se.garant ubijcite se ili nivni ili po nivna naracka ili od drugive kosovarive. Makedonija stana zaloznik na nivnite odnosi.
euro, 14.04.2012 20:24:37
Shu.cive srpski nesto mnogu se revnosni so izjavi denovive okolu zlostorstvoto i teranjeto prikazna deka e na nacionalna osnova, dali pak mutat voda
МКД, 14.04.2012 22:30:59
Вуче, не потпалувај и ти додатно со избрзани заклучоци, ќути си подобро.
milka, 15.04.2012 10:06:27
sekako joco i mkd ubijcite se od srb,kosovo ili talibanci od avganistan,ubavo ni kazuvat nasite vlasti(ivanov) nie tuka si ziveeme vo harmpnija so albancite i imame najgolema demokratija ramkoven,badenter koi eu trebalo da gi usvoi,ah tie srbi samo ne potpaluvat ama nie ke bodeme so ladna glava posto tie sto ni gi tepat i ubivat decata i starite nese od tuka.
Do koga vaka duri se mozi, 15.04.2012 11:25:31
Pa ova moze i bebe da svati kojse ubicite tie sto gi oslobodia od pritvor posledniot pat tie ne prestanuva duri se na sloboda koj normalen ubiec prvo gi pretepuva im gi krsi racete posle srela po race i noze i na kraj vo glava edino obici od ovoj kaliber da bese obratno kego krenea cel svet na opaku.......
BARON, 16.04.2012 01:53:48
Kao prvo ti nemas pravo da dades takva izjava ne ti lici ti si diplomat ili pa mozda nacionalizmot na vas vo krfta vi e , i prvata i vtorata svetska vojna vie ja pocnafte i nemijte da pikate nos kaj ne treba nie sami ke si go resime problemot mk e sposobna i ima kadar ,a vie slucajno ste ispratile luge da potpalat togas kazete koi se ,ako ne gi znaes togas nema potreba da davate vakvi izjavi ke bese arno da si gi gledate vasite problemi so beogradskiot pasaluk.
Bobby I, 16.04.2012 12:12:28
BARON, fino mu kaza na luzerov. Te pozdravuvam!

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 9°C

Обилни врнежи

Среда
Обилни врнежи
Макс: 13°C, Мин: 4°C

Четврток
Локални грмотевици
Макс: 21°C, Мин: 8°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |