Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
14.04.2012, 19:31
Вардар освои бод во Тетово, Работнички ја победи РеноваЦрвено-црните ремизираа без голови кај Тетекс, „романтичарите“ дома славеа со 3:1

Во Првата македонска фудбалска лига денеска се одиграа два натпревара од 26.коло. Првопласираниот на табелата Вардар на гостувањето во Тетово кај Тетекс одигра нерешено 0:0. Работнички на стадионот „Борис Трајковски“ во Скопје ја совлада Ренова со 3:1.

Борче Маневски во 28.минута му донесе водство на Работнички од 1:0, Марјан Андонов изедначи во 59.минута, а победата на домаќинот ја обезбедија Бошко Ступиќ и Виктор Ангелов со головите во 72 и 79.минута.

Другите четири натпревари од овој круг се играат утре. Двојките се: Силекс – Брегалница, 11 Октомври – Шкендија, Хоризонт Турново – Металург и Охрид – Напредок. Почетокот на натпреварите е од 16 чассот.

Табела: Вардар 64 бодови, Металург 51, Шкендија 50, Ренова 38, Силекс 36, Брегалница 35, Работнички 33, Напредок 27, Т��текс 24, Охрид 24, Хоризонт Турново 23, 11 Октомври 12.

Статијата е прочитана 488 пати.

Испрати коментарМекејклеб со признание за најдобар стрелец во Евролигата!
Муамба пуштен од болницата во Лондон
Виган го шокираше Арсенал на „Емирати“
Гетафе ја потопи Севилја во Мадрид
Леброн му донесе триумф на Мајами во Њу Џерси
Реал внимателно против „суровиот ѕвер“
Иван Љубичиќ ја заврши кариерата
Лејкерси во продолжение подобри од шампионот Далас
Челзи против Ливерпул во финалето на ФА купот
Вардар Про ја освои ракометната СЕХА лига!
Меси ја спаси Барса, тешка победа и за Реал
Смртта на Моросини ги одложи натпреварите во Серија А
Бостон обезбеди пласман во НБА плеј офот
Розберг стигна до првата Ф1 победа во кариерата
Металург и Вардар Про ќе се соочат во финалето на СЕХА лигата
Фудбалер на Ливорно почина за време на натпревар
Керол го одведе Ливерпул во финалето на ФА Купот
Бајнам предводник на Лејкерси против Сан Антонио

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 9°C

Обилни врнежи

Среда
Обилни врнежи
Макс: 13°C, Мин: 4°C

Четврток
Локални грмотевици
Макс: 21°C, Мин: 8°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |