Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
15.04.2012, 12:16
Бостон обезбеди пласман во НБА плеј офотОл-стар тандемот на Оклахома Сити, Кевин Дурент и Расел Вестбрук постигна вкупно 78 поени во победата на Тандер во Минеаполис од 115:110 за задржување на првото место на Западот.

Кошаркарите на Бостон со победата на ноќешниот натпревар против Њу Џерси со 94:82 изборија пласман во плеј офот. Тие се седмата екипа која обезбедува пласман во завршницата во НБА лигата.

Ол-стар тандемот на Оклахома Сити, Кевин Дурент и Расел Вестбрук постигна вкупно 78 поени во победата на Тандер во Минеаполис од 115:110 за задржување на првото место на Западот.

Дурент вечерта ја заврши со 43 поени, од кои дури 16 постигна во последните седум минути од средбата. Вестбрук пак, вечерта ја заврши со 35 поени и осум асистенции во дуелот со Вулфси, во чии редови Мајкл Бизли беше прв стрелец со 26 поени, Бареа додаде 24 поени и 10 асистенции, а Ентони Рендолф имаше 22 коша и 11 скокови.

Резултати: Лос Анџелес Клиперс – Голден Стејт 112:104, Вашингтон – Кливленд 89:98, Мемфис – Јута 103:98, Минесота – Оклахома Сити 110:115, Милвоки – Индијана 99:105 и Сан Антонио – Феникс 105:91.

Вечерва се играат девет натпревари: Њујорк – Мајами, Лос Анџелес Лејкерс – Далас, Шарлот – Бостон, Атланта – Торонто, Детроит – Чикаго, Кливленд – Орландо Њу Орлеанс – Мемфис, Денвер – Хјустон и Сакраменто – Портланд. Статијата е прочитана 249 пати.

Испрати коментарИван Љубичиќ ја заврши кариерата
Лејкерси во продолжение подобри од шампионот Далас
Челзи против Ливерпул во финалето на ФА купот
Вардар Про ја освои ракометната СЕХА лига!
Меси ја спаси Барса, тешка победа и за Реал
Смртта на Моросини ги одложи натпреварите во Серија А
Розберг стигна до првата Ф1 победа во кариерата
Металург и Вардар Про ќе се соочат во финалето на СЕХА лигата
Вардар освои бод во Тетово, Работнички ја победи Ренова
Фудбалер на Ливорно почина за време на натпревар
Керол го одведе Ливерпул во финалето на ФА Купот
Бајнам предводник на Лејкерси против Сан Антонио

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 11°C

Претежно облачно

Вторник
Обилни врнежи
Макс: 19°C, Мин: 5°C

Среда
Обилни врнежи
Макс: 12°C, Мин: 6°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |