Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
15.04.2012, 12:46
Смртта на Моросини ги одложи натпреварите во Серија АИграчот од средниот ред на Ливорно почина вчера од срцев удар за време на дуелот од италијанската Серија Б на гостувањето против Пескара

Натпреварите од 33.коло на Серија А се одложени и нема да се играат овој викенд поради трагедијата која вчера се случи на натпревар од Серија Б кога фудбалерот Пиермарио Моросини доживеа срцев удар на теренот и почина пред доаѓањето на амбулантното возило.

Моросини имаше 25 години и настапуваше за Ливорно, а по трагичниот настан натпреварот Пескара – Ливорно беше прекинат во 31.минута.

Првично излезе информацијата дека Моросини паднал во кома, но подоцна било востановено дека тој доживеал три срцеви удари едноподруго и починал на самиот терен. Италијанските медиуми вината за смртта ја наоѓаат кај Брзата помош, која на теренот влегла со шест минути задоцнување, кои можеби биле и пресудни за животот на младиот ф��дбалер.

Фудбалската федерација на Италија, ги одложи сите натпревари кои требаше да се одиграат синоќа, денеска и утре.

Статијата е прочитана 1008 пати.

Испрати коментарМекејклеб со признание за најдобар стрелец во Евролигата!
Муамба пуштен од болницата во Лондон
Виган го шокираше Арсенал на „Емирати“
Гетафе ја потопи Севилја во Мадрид
Леброн му донесе триумф на Мајами во Њу Џерси
Реал внимателно против „суровиот ѕвер“
Иван Љубичиќ ја заврши кариерата
Лејкерси во продолжение подобри од шампионот Далас
Челзи против Ливерпул во финалето на ФА купот
Вардар Про ја освои ракометната СЕХА лига!
Меси ја спаси Барса, тешка победа и за Реал
Бостон обезбеди пласман во НБА плеј офот
Розберг стигна до првата Ф1 победа во кариерата
Металург и Вардар Про ќе се соочат во финалето на СЕХА лигата
Вардар освои бод во Тетово, Работнички ја победи Ренова
Фудбалер на Ливорно почина за време на натпревар
Керол го одведе Ливерпул во финалето на ФА Купот
Бајнам предводник на Лејкерси против Сан Антонио

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 9°C

Обилни врнежи

Среда
Обилни врнежи
Макс: 13°C, Мин: 4°C

Четврток
Локални грмотевици
Макс: 21°C, Мин: 8°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |