Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
14.04.2012, 19:25

Фудбалер на Ливорно почина за време на натпреварИграчот од средниот ред на Ливорно, 25-годишниот Пјермарио Моросини почина од срцев удар за време на дуелот од италијанската Серија Б на гостувањето против Пескара

Несреќниот фудбалер падна на теренот по 30 минути игра, а медицински екипи се обидоа да му помогнат на лице место пред да биде пренесен во болница „Санто Спирито“, каде за жал била само констатирана смртта.

Моросини ја започна кариерата во Аталанта, а по играњето за Болоња, Виченца, Реџина и Падова, во јануари оваа година пристигна во Ливорно како позајмен фудбалер од Удинезе. Пјермарио Моросини во минатото беше член и на младинските репрезентации на Италија.

Сите мечеви викендов во Италија во сите конкуренции се одложени во знак на почит на починатиот Моросини.


Статијата е прочитана 1323 пати.

Испрати коментарМекејклеб со признание за најдобар стрелец во Евролигата!
Муамба пуштен од болницата во Лондон
Виган го шокираше Арсенал на „Емирати“
Гетафе ја потопи Севилја во Мадрид
Леброн му донесе триумф на Мајами во Њу Џерси
Реал внимателно против „суровиот ѕвер“
Иван Љубичиќ ја заврши кариерата
Лејкерси во продолжение подобри од шампионот Далас
Челзи против Ливерпул во финалето на ФА купот
Вардар Про ја освои ракометната СЕХА лига!
Меси ја спаси Барса, тешка победа и за Реал
Смртта на Моросини ги одложи натпреварите во Серија А
Бостон обезбеди пласман во НБА плеј офот
Розберг стигна до првата Ф1 победа во кариерата
Металург и Вардар Про ќе се соочат во финалето на СЕХА лигата
Вардар освои бод во Тетово, Работнички ја победи Ренова
Керол го одведе Ливерпул во финалето на ФА Купот
Бајнам предводник на Лејкерси против Сан Антонио

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 9°C

Обилни врнежи

Среда
Обилни врнежи
Макс: 13°C, Мин: 4°C

Четврток
Локални грмотевици
Макс: 21°C, Мин: 8°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |